ՄԵՂՐԻ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ՂԵԿԱՎԱՐ ԲԱԳՐԱՏ ԶԱՔԱՐՅԱՆԻ ՇՆՈՐՀԱՎՈՐԱԿԱՆ ՈՒՂԵՐՁԸ ՆՈՐ ՈՒՍՈՒՄՆԱԿԱՆ ՏԱՐՎԱ ՄԵԿՆԱՐԿԻ ԿԱՊԱԿՑՈՒԹՅԱՄԲ
Սեպտեմբերի 1-ին ՝ Գիտելիքի և դպրության օրը, իմ ամենաջերմ մաղթանքներն եմ հղում համայնքի բոլոր կրթօջախների մանկավարժներին, աշակերտներին, սաներին, ուսանողներին և Մեղրի համայնքի բոլոր բնակիչներին։ Սեպտեմբերի 1-ը բոլորիս համար յուրահատուկ խորհուրդ ունի, քանի որ կրթության և գիտելիքի նկատմամբ սերն ու հարգանքը հայ մարդու արյան բաղադրիչ մասն է, այն օգնել է մեզ հայոց բազմադարյան գոյամարտում, և այնտեղ, որտեղ չի հաջողվել հաղթել սրով, հաղթել ենք մեր գիտելիքներով ու մշակույթով։
Սիրելի՛ աշակերտներ, ուսանողներ, նոր ուսումնական տարում բոլորիդ մաղթում եմ բարձր առաջադիմություն, քանզի կիրթ ու գիտելիքներով զինված քաղաքացին մեր պետականության պահպանման, երկրի անվտանգության ապահովման կարևոր երաշխիքն է, գրավականը՝ մեր երկրի հետագա նվաճումների ու հաղթանակների։ Ցանկանում եմ, որ ձեր ուսումնառության տարիներին ձեզ համար լավագույն օրինակ ծառայեն մեր ժողովրդի ազատության համար սրբազան արյուն հեղած հայ քաջորդիները՝ սկսած Տիգրան Մեծ-ից մինչև Արցախյան 44-օրյա պատերազմում իրենց կյանքը հայրենիքին նվիրված այրերն ու պատանիները։
Որպես Մեղրի համայնքի ղեկավար՝ խիստ կարևորում եմ կրթության բնագավառում ունեցած յուրաքանչյուրիդ հաջողությունը։ Ուսումնական տարվա սկիզբն ազդարարող այս օրն ինձ համար առավել քան հիշարժան է, քանի որ իմ դուստրը նույնպես հաճախելու է առաջին դասարան:
Առանձնահատուկ ողջույններ եմ հղում այս ուսումնական տարում առաջին դասարան հաճախող Մեղրի համայնքի բոլոր մանուկներին և ցանկանում, որ ուսումնառության ողջ ընթացքը նրանց համար լինի աշխարհաճանաչման ու ինքնադրսևորման ժամանակաշրջան:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ համայնքի կրթօջախների՝ միջին մասնագիտական կրթության, հանրակրթական դպրոցների, նախադպրոցական և արտադպրոցական ուսումնական հաստատությունների մանակավարժներին ուսումնական տարվա մեկնարկի առթիվ և մաղթում հաջողություններ հայրենանվեր ու կիրթ սերունդ դաստիարակելու իրենց վեհ ու ազգապահպան գործում։