Սիրելի՛ կանայք, մայրեր, քույրեր և դուստրեր
Ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ Կանանց միջազգային օրվա առթիվ: Կանանց տոնն ուրախության, դրական զգացմունքների և խոհերի տոն է, որոնց աղբյուրը դուք եք, սիրելի՛ կանայք՝ որպես մայր և կին, որպես դուստր և քույր: Գարնանային այս գեղեցիկ տոնն էլ ավելի է արժևորվում հայ կնոջ կերպարով, քանի որ անգնահատելի է ձեր դերը մեր ժողովրդի ձեռքբերումների, պետության կայացման, հաղթանակների կերտման գործում:
Ձեր անսահման բարության, ընտանիքին ձեր անմնացորդ նվիրումի և հոգատարության շնորհիվ դուք դարեր ի վեր պահել ու պահպանում եք մեր ընտանիքների ամրությունը: Դուք անտրտունջ, անսպառ համբերատարությամբ իրականացնում եք մեր երեխաներին համամարդկային ու ազգային արժեքներով, հայրենասիրության ոգով դաստիարակելու դժվարին, բայց և խիստ կարևոր, ազգանվեր առաքելությունը՝ այդպիսով ձեր փխրուն ուսերին կանգուն պահելով հայ օջախի սյունը:
Սիրելի՛ մայրեր, քույրեր և դուստրեր, ձեր ջանքերով է նաև, որ պիտի հաղթահարվեն առկա մարտահրավերները և զորանա հույսը ապագայի հանդեպ, հասակ առնի ազգասեր ու հայրենասեր ոգով սերունդ՝ անխախտ պահելու մեր ժողովրդի վերելքի ուղին:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորելով տոնի առթիվ՝ քաջառողջություն եմ մաղթում բոլորիդ: Թող սերն ու հմայքը անպակաս լինեն ձեզանից: Ապրեք անհոգ և հայ կնոջ առանձնահատուկ իմաստությամբ շարունակեք ժպիտ, բարություն և ազնվություն սփռել ամենուր: