Մեղրի համայնքի ղեկավար Բագրատ Զաքարյանի շնորհավորական ուղերձը վերջին զանգի առթիվ
Այսօր, ինչպես և Հայաստանի Հանրապետության բոլոր բնակավայրերում, դպրոցական վերջին զանգի ղողանջը կազդարարի սերնդափոխության շղթայի հերթական ցիկլի ավարտն ու հաջորդի մեկնարկը։ Հարազատ կրթօջախներին հրաժեշտ կտան Մեղրի համայնքի հանրակրթական դպրոցների 9-րդ և 12-րդ դասարանի աշակերտները։ Հարգելի՛ շրջանավարտներ, մանկավարժներ և ծնողներ, շնորհավորում եմ բոլորիս դպրոցական վերջին զանգի առթիվ: Վերջին զանգն իր մեջ հրաշալի խորհուրդն ունի. այն նոր կյանք թևակոխելու , ինքնադրսևորվելու , կյանքում իրական տեղը գտնելու խորհրդանիշ է։ Սիրելի՛ շրջանավարտներ, գիտեմ , որ փոքր-ինչ հուզված եք, քանի որ հրաժեշտ եք տալիս ձեզ այնքան հարազատ դարձած դպրոցին, որը ձեզ համար եղել է մի շտեմարան, որտեղից գիտելիքներ եք ստացել , կյանքի դարբնոց , որտեղ դուք ձեռք եք բերել ընկերներ, համախոհներ, ինչու չէ նաև մրցակիցներ, դպրոցում եք կերտվել որպես անհատ և քաղաքացի, ստացել նոր հմտություններ և ունակություններ։ Ցանկանում եմ ,որ դպրոցում կերտված ձեր ինքնությունն արտահայտվի քաղաքացիական գործուն դիրքորոշմամբ ու պատասխանատվությամբ՝ ի շահ մեր հայրենիքի ` հանուն մեր ազգային ավանդույթների պահպանման, համամարդկային արժեքների հետ հաղորդակցման, առաջադեմ ու օրինապահ հասարակության ձևավորման։ Սիրելի՛ շրջանավարտներ, բոլորս քաջ գիտակցում ենք , թե ինչ մարտահրավերների առաջ է կանգնած մեր երկիրը , այսօր հայրենիքն առավել քան զգում է ձեր կարիքը, ։ Որպես համայնքի ղեկավար` ես փափագում եմ , որ ձեր կյանքի առաջնահերթություններից գերագույնը լինի մեր համայնքի ու հայրենիքի առաջընթացի ապահովումը, որ ձեզ համար լավագույն օրինակ լինեն հանուն հայրենիքի արյուն թափած մեր բոլոր քաջորդիները: Ցանկանում եմ, որ կյանքի բոլոր շրջադարձերում առաջնորդվեք արժանապատիվ ապրելու սկզբունքով , հիշեք, որ հայ ենք ու հայաստանցի և ձեր ողջ ներուժն օգտագործեք մեր համայնքի, մեր երկրի ու մեր ժողովրդի հետագա հաղթանակները կերտելու համար: Այս հիշարժան օրը մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Մեղրի համայնքի բոլոր շրջանավարտներին, մաղթում անարգել սլացք ու նոր նվաճումներ, շնորհավորում եմ վերջիններիս ծնողներին ու հարազատներին և իմ խորին երախտագիտությունն եմ հայտնում համայնքի կրթօջախների մանկավարժներին` սերունդներ կրթելու բարդ ու պատասխանատու աշխատանքի համար։ Բարի երթ Ձեզ, սիրելի՛ շրջանավարտներ: