Սիրելի՛ մայրեր, քույրեր և դուստրեր,
Սրտանց շնորհավորում եմ ձեզ Ապրիլի 7-ի՝ Մայրության և գեղեցկության տոնի կապակցությամբ։ Այսօր մենք նշում ենք ոչ միայն ձեր գեղեցկության, մայրական նվիրվածության ու սիրո տոնը, այլև ձեր անհատականության, ուժի և ստեղծարար մտքի օրը։ Դուք ոչ միայն կյանք եք պարգևում, այլև կերտում եք ընտանիքներ, պահպանում ավանդույթները, հզորացնում մեր համայնքը և հարստացնում հասարակությունը ձեր մտքով, տաղանդով ու աշխատասիրությամբ։
Մայրությունը չի սահմանափակվում միայն զավակ մեծացնելով․ այն ամեն օր պայքարելն է ու չհանձնվելը, դժվարությունները ժպիտով դիմավորելն ու սիրո ուժով հաղթահարելը, անսահման նվիրումն է ու խոհեմությունը։ Կանացիությունն էլ պարզապես գեղեցկության խորհրդանիշ չէ․ այն կամք է, իմաստնություն, կյանքի խնդիրները լուծելու կարողություն, ամենօրյա պայքար ու վերելք։
Մեր համայնքը կանգուն է նաև ձեր շնորհիվ։ Դուք եք այն անտեսանելի, բայց հզոր ուժը, որը խրախուսում է առաջ գնալ, մղում երազանքների հետևից։ Ձեր աշխատանքը գնահատված չէ միայն տան ու ընտանիքի սահմաններում․ դուք ձեր դերն ունեք կրթության, տնտեսության, մշակույթի, հասարակական կյանքի ու ամենատարբեր ոլորտներում։
Այսօր ուզում եմ ոչ միայն շնորհավորել, այլև շնորհակալություն հայտնել ձեզ։ Շնորհակալություն ձեր ամենօրյա նվիրումի, տոկունության, հոգատարության ու սիրո համար։ Թող ձեր ձայնը միշտ լսելի լինի, ձեր երազանքները՝ իրականացված, ջանքերը՝ գնահատված, իրավունքները՝ պաշտպանված, ձեռքբերումները՝ արժևորված։
Մաղթում եմ, որ լինեք ուժեղ և երջանիկ, ինքնաբավ, բայց նաև շրջապատված սիրով ու ուշադրությամբ։ Թող ձեր ձեռքերը կերտեն ոչ միայն ընտանիքի, այլև ողջ համայնքի, երկրի ու սերունդների ապագան։