Հարգելի ուսուցիչներ, մանկավարժներ, կրթության բնագավառի նվիրյալներ,
Խոնարհումով ու երախտագիտությամբ շնորհավորում եմ ձեզ՝ Ուսուցչի տոնի կապակցությամբ:
Առանձնակի սիրով ցանկանում եմ շնորհավորել մեր ավագ սերնդի մանկավարժներին, որոնք անցել են վաստակած հանգստի, սակայն իրենց ներկայությամբ, թողած ձեռագրով և կենսափորձով լավագույն օրինակ են երիտասարդ գործընկերների համար:
Մեծ ուսուցչապետերից սկիզբ առած գիտության, իմացության ճանապարհն այսօր էլ մեր նվիրյալ ու իրենց կոչմանը հավատարիմ ուսուցիչների շնորհիվ շարունակում է իր անխորտակ ընթացքը:
Դուք այն ընտրյալներն եք, ում վստահված է մեր կրթության ղեկը վարելու իրավունքը, մանկակրթման և դաստիարակման, հայապահպանման ու հայրենասիրության սերմանման բարդ ու պատվաբեր գործը։
Ձեզանից, ձեր պատասխանատու աշխատանքից է մեծապես կախված, թե ինչպիսի Հայաստան և ինչպիսի հասարակություն կունենանք վաղը, որովհետև դուք միայն տեղեկության փոխանցման պարզունակ գործընթացի մասնակիցը կամ իրականացնողը չեք, այլ գիտակից ու ազատ քաղաքացու կերտողը, գիտելիքով զինված սերունդների դաստիարակողն ու դրանով իսկ բարեկեցիկ ու զարգացող Հայաստանի լինելիության երաշխավորը։
Այսօրվա մարտնչող, գրագետ, իր հայրենիքին անմնացորդ նվիրված, խիզախ հայորդին, որն այսուհետ մեր պատմության հաղթանակած նոր ու ճակատագրական էջն է շարադրելու, որդեգրել է իր գործին անվերապահորեն նվիրված ուսուցչի սուրբ առաքելությունը:
Անչափ գնահատելով ձեր վաստակն ու հայրենանվեր աշխատանքը` ևս մեկ անգամ շնորհավորում եմ այս գեղեցիկ տոնի առթիվ:
Եղեք երջանիկ, առողջ ու միշտ կենսախինդ: Թող լուսավոր ու արգասաբեր լինի ձեր մասնագիտական ուղին: Խաղաղություն և բարեկեցություն եմ մաղթում ձեզ և ձեր ընտանիքներին:
Շնորհավոր Ձեր տոնը, սիրելի ուսուցիչներ: