Մեղրի համայնքի ղեկավար Խաչատուր Անդրեասյանի շնորհավորական ուղերձը Աշխատանքի եւ աշխատավորների համերաշխության միջազգային օրվա կապակցությամբ
01.05.2025 11:24
Շնորհավորում եմ բոլորիս Աշխատանքի օրվա՝ Մայիսի 1-ի առթիվ: Այս օրվա խորհուրդը խորապես կապված է մեր բոլորիս առօրյայի ու մեր երկրի զարգացման հիմքի՝ աշխատանքի հետ: Աշխատանքը, որը ոչ միայն նյութական, այլ նաև հոգևոր հարուստ արժեքներ է կրում, մեր ժողովրդի առաջընթացի կերտող ուժն է եղել և կլինի:
Հայ ժողովուրդը հազարամյակների ընթացքում ցույց է տվել իր ուժը, աշխատասիրությունն ու ստեղծագործական հմտությունները, չնայած բազմաթիվ դժվարությունների: Մենք գիտենք, որ միայն համառությամբ և միասնականությամբ հնարավոր է հաղթահարել բոլոր դժվարությունները և ստեղծել այն բարեկեցիկ պայմանները, որոնք անհրաժեշտ են մեր երկրի կայուն զարգացման և ժողովրդի բարօրության համար:
Այսօր, երբ մենք դիմագրավում ենք ժամանակի մարտահրավերներին, առանց աշխատանքի ու նվիրվածության, ոչ մի մեծ առաջընթաց անկարելի կլինի: Մենք շարունակում ենք ընդլայնել մեր համայնքների ու տնտեսության հնարավորությունները՝ ստեղծելով աշխատանքային վաստակի արժանապատիվ պայմաններ և ապահովելով արժանապատիվ կյանք յուրաքանչյուր ընտանիքի համար:
Վստահ եմ, որ մեր ժողովրդի համախմբված աշխատանքի շնորհիվ Մեղրին կշարունակի բարգավաճել, և մենք միասին կկերտենք մեր համայնքի ավելի պայծառ և խաղաղ ապագան:
Շնորհավորում եմ բոլորիս այս տոնի առթիվ և մաղթում համառ աշխատանք, հավատ ու նոր հաղթանակներ՝ հանուն մեր ընտանիքների ու հայրենիքի բարեկեցության:
Շնորհավոր Աշխատանքի օր: