Հարգելի՛ համայնքային ծառայողներ, ավագանու անդամներ, վարչական ղեկավարներ, ՏԻՄ աշխատակիցներ, հարգարժան գործընկերներ,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ բոլորիս Տեղական ինքնակառավարման մարմինների օրվա առթիվ։ 1996 թվականի նոյեմբերի 10-ին տեղի ունեցած առաջին ընտրությունները նշանակալի քայլ էին տեղական ինքնակառավարման համակարգի ձևավորման գործում, ինչը դրեց հիմնաքար համայնքների կառավարման և տեղական ժողովրդավարության զարգացման համար։
Տեղական ինքնակառավարման մարմինները ժողովրդավարության ու քաղաքացիական հասարակության կարևորագույն օղակներն են, որոնք կապում են քաղաքացիներին իշխանության հետ։ Համայնքային ինքնակառավարման համակարգը, լինելով անմիջական շփման մեջ հասարակության հետ, ստանձնում է համայնքի բնականոն գործունեության ապահովման ողջ պատասխանատվությունը։ Նրա նվիրյալ աշխատակիցները՝ պաշտոնյաներն ու մասնագետները, արհեստավարժ և հետևողական կերպով մոտենում են համայնքային խնդիրներին, միշտ առաջինը լինելով դրանց լուծման հարցում։ Ուժեղ համայնքները հիմք են տալիս հզոր պետության կայացմանը, և մենք միասին պետք է աշխատենք այս ուղղությամբ։
Վերստին շնորհավորում եմ Տեղական ինքնակառավարման մարմինների բոլոր ներկայացուցիչներին՝ մաղթելով հաջողություններ, բարեկեցություն, համբերատարություն,հաստատակամություն և արդյունավետ աշխատանք՝ հանուն ավելի զարգացած, բարեկեցիկ համայնքի և ի շահ Հայաստանի Հանրապետության։
Մեր առաջնային նպատակներից է բարելավել համայնքի բնակիչների կյանքը՝ ապահովելով բնակավայրերի համաչափ և կայուն զարգացումը։ Մենք նպատակ ունենք շարունակել մեր գործունեությունը անկեղծ նվիրվածությամբ, բնակիչների ակտիվ ներգրավմամբ և պետություն-համայնք արդյունավետ համագործակցությամբ՝ ի բարօրություն մեր համայնքի ու ժողովրդի։
Շնորհակալություն ենք հայտնում Տեղական ինքնակառավարման մարմինների աշխատակիցներին՝ իրենց անձնվեր աշխատանքի համար, և կոչ ենք անում միասնաբար շենացնել մեր ծննդավայրը՝ այսօրվա մարտահրավերներին միասնականությամբ դիմակայելու վճռականությամբ։