Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը ս.թ. նոյեմբերի 22-ին տեղեկատվություն է տարածել առ այն, որ «Քաջարան-Մեղրի ավտոճանապարհին` 6-րդ ոլորանի մոտակայքում, ձյան պատճառով ավտոմեքենաները չեն կարողանում շարունակել ընթացքը. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը: Դեպքի վայր է մեկնել մեկ մարտական հաշվարկ»:
«Մեղրու ճանապարհների շինարարության եւ շահագործման ձեռնարկություն» ՍՊ ընկերությունից այդ կապակցությամբ տեղեկացնում են, որ նոյեմբերի լույս 22-ի գիշերն ավտոմայրուղու այդ հատվածում տեղացած ձյունն ընդամենը 2սմ հաստություն ուներ, ինչը չէր կարող առանձնակի դժվարություններ առաջացնել երթեւեկության համար, եթե նույնիսկ մեկ մեքենա դուրս էր եկել ճանապարհի երթեւեկելի մասից:
ՍՊ ընկերությունից տեղեկացնում են նաեւ` Քաջարան-Մեղրի լեռնանցքի բարձունքում, որ 2535մ է, Մեղրու ճանապարհաշինարարները ձմռան տարեշրջանի առաջին իսկ օրերից իրականացնում են շուրջօրյա հերթապահություն: Եվ տեղումների դեպքում անմիջապես գործի է դրվում ձյուն մաքրող տեխնիկան ու ապահովվում լեռնանցքի ճանապարհի հուսալի անցանելիությունը:
Նոյեմբերի լույս 22-ի գիշերը հերթապահ ճանապարհաշինարարները կրկին գործի մեջ էին, ինչը բացառելի է դարձրել ճանապարհների անանցանելիությունը:
Այդ ամենը թույլ է տալիս ասել, որ Մեղրու ճանապարհաշինարարները գիտեն իրենց գործը, կարողանում են առանց հիշեցումների, բնակլիմայական ամենաբարդ իրավիճակներում անգամ, ապահովել Մ-2 ավտոմայրուղու` իրենց կողմից սպասարկվող հատվածի անցանելիությունը: