Մեքենան, որում Արցախի Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Վիտալի Բալասանյանն էր, չխուզարկվեց
Մեքենան, որում Արցախի Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Վիտալի Բալասանյանն էր, չխուզարկվեց: Հիշեցնենք, որ ժամեր առաջ ոստիկանները Ավան վարչական շրջանում կանգնեցրել են Արցախի Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Վիտալի Բալասանյանի մեքենան և ցանկացել այն խուզարկել: Բալասանյանը, սակայն թույլ չի տվել, քանի որ իրավապահները չեն ներկայացրել դատարանի կողմից խուզարկության թույլտվություն:
Ոստիկաններն արձանագրություն կազմեցին այն մասին, որ մեքենայի սեփականատերը չի թույլատրում խուզարկել այն: Նշենք, որ, ըստ ոստիկանների, իրենք օպերատիվ տվյալներ ունեն այն մասին, որ մեքենայում զենք կա: Ոստիկաններն այդպես էլ չներկայացրին խուզարկության վերաբերյալ դատարանի թույլտվություն, որի բացակայության պայմաններում անձն իրավունք ունի չթույլատրել խուզարկություն:
Նշենք, որ ոստիկանությունը հաղորդագրություն է տարածել այն մասին, որ ապօրինի զենք-զինամթերքի վերաբերյալ տեղեկատվություն ստուգելիս զննության է ենթարկել մի ավտոմեքենա: Ավտոմեքենայի մեջ է գտնվել Արցախի Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Վիտալի Բալասանյանը: Ոստիկանությունը պաշտոնապես տեղեկացնում է, որ այս գործընթացը ի սկզբանե որևէ առնչություն չի ունեցել Արցախի Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Վիտալի Բալասանյանի հետ, և որ նրա անձի հետ կապված որևէ խնդիր չկա և չի եղել: