Մեր զինծառայողները շատ հմտորեն են ցավեցրել ադրբեջանցի զինծառայողներին՝ դատելով նյարդային մեկնաբանություններից․ ՊՆ մամուլի խոսնակ
12.07.2020 20:47
ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը ֆեյսբուքյան էջում կրկին անդրադարձել է այսօր Տավուշում տեղի ունեցած միդաջեպին՝ գրելով․
«Դատելով ադրբեջանցիների մասսայական գաղթից իմ էջ, նաև նյարդային մեկնաբանություններից, մի բան կարելի է եզրակացնել՝ փաստորեն մեր զինծառայողները շատ հմտորեն են ցավացրել ադրբեջանցի զինծառայողներին, որոնք նախ օրը ցերեկով անհասկանալի պատճառով ուազիկով սահմանը խախտելու փորձ են ձեռնարկել և որոնց մեր զինծառայողները, որպես բարի կամքի դրսևորում, փախչելու հնարավորություն էին տվել»։
Հունիսի 12-ին՝ ժամը 12:30-ի սահմաններում, Ադրբեջանի զինված ուժերի զինծառայողները ՈՒԱԶ մակնիշի ավտոմեքենայով Տավուշի ուղղությամբ ՀՀ պետական սահմանը խախտելու փորձ են կատարել։ Ըստ ՀՀ ՊՆ-ի՝ հակառակորդը հետ է շպրտվել՝ կրելով կորուստներ։ Ադրբեջանական կողմը հայտնում է 2 զոհի և 5 վիրավորի մասին։