«Մեծ Հայք» պարային ստուդիան բացել է հերթական՝ 5-րդ մասնաճյուղը Խնձորեսկում
«Մեծ Հայք» պարային ստուդիայի մասնաճյուղեր են գործում են Գորիս քաղաքում, Հարժիս, Հարթաշեն և Վերիշեն գյուղերում։ Օրեր առաջ ստուդիան՝ ընդլայնելով իր գործունեությունը, բացել հերթական՝ 5-րդ մասնաճյուղը Խնձորեսկում: Դա հիանալի հնարավորություն է բնակավայրերի՝ պարարվեստի սիրահարների համար՝ զարգացնելու իրենց տաղանդը և դառնալու հայկական մշակույթի ու ավանդույթների կրողը։
Պարարվեստը կարևոր միջոց է ազգային միասնության ամրապնդման համար, քանի որ հայկական պարերը սովորելիս մարդիկ ոչ միայն ձեռք են բերում նոր հմտություններ, այլև կապվում իրենց արմատներին։
Ստուդիայի պրոֆեսիոնալ թիմը, իր աշխատանքի շնորհիվ, մեծ դեր է խաղում մշակույթի այդ ոլորտը պահպանելու, զարգացնելու և գալիք սերունդներին փոխանցելու գործում։
«Մեծ Հայք»-ի պատասխանատուներն ակնկալում են, որ նշված բնակավայրերի երեխաներն ակտիվ մասնակցություն կունենան պարային ստուդիայի մասնաճյուղերի  գործունեությանը։