Մհեր Պոլոսկովն առայժմ չի պատրաստվում Քաջարանի կոմբինատի ֆինանսական հաշվետվությունները ներկայացնել հանրությանը
Ս.թ. հունիսի 29-ին «Սյունյաց երկիրը» դիմում էր հղել «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» ՓԲ ընկերության գլխավոր տնօրեն Մհեր Պոլոսկովին՝ տրամադրելու ընկերության ֆինանսական հաշվետվությունը որոշակի ժամանակաշրջանի համար՝ հիմք ընդունելով «Հաշվապահական հաշվառման մասին» ՀՀ օրենքի պահանջները:
Սակայն օրինական այդ պահանջը մերժվել է, ինչի մասին իմանում ենք «Զանգեզուրի ՊՄԿ» ՓԲԸ իրավաբանական դեպարտամենտի ղեկավար Պ.Խաչատրյանի պատասխանից՝ ուղղված «Սյունյաց երկիր» թերթի խմբագրին: Պատասխանում մասնավորապես նշվել է. «Ինչ վերաբերում է «Հաշվապահական հաշվառման մասին» ՀՀ օրենքի 24-րդ հոդվածի վկայակոչմանը, ապա տեղեկացնում ենք, որ նշված նորմը սահմանում է ֆինանսական հաշվետվությունների հրապարակման պահանջները, որոնք չեն կարող մեկնաբանվել որպես հարցումների հիման վրա տեղեկատվություն տրամադրելու պարտականություն»:
Ելնելով ընկերության իրավաբանական դեպարտամենտի ղեկավար Պ.Խաչատրյանի պատասխանից եւ հաշվի առնելով հասարակական հետաքրքրությունն ու հանրային շահերի պաշտպանությունը՝ թերթի խմբագրությունը նոր դիմում է հղել Մհեր Պոլոսկովին, որը ներկայացնում ենք ստորեւ: