«Մի նյարդայնացրեք մեզ, Ադրբեջանում դա չի լինի». Ալիևը հայտարարել է, որ Ղարաբաղի կարգավիճակն ակտուալ չէ
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հայտարարել է, որ Ղարաբաղի կարգավիճակի հարցն «ակտուալ չէ»: Այս մասին գրում է minval.az կայքը:
«Որոշ քաղաքական գործիչներ խոսում են գոյություն չունեցող կառույցի ՝ Լեռնային Ղարաբաղի կարգավիճակի մասին: Ես ուզում եմ մեկ անգամ ևս կրկնել. Եթե մեկը ցանկանում է կարգավիճակ շնորհել մեր տարածքում ապրող հայերին, ես դեմ չեմ, բայց թող նրանց համար լավ տեղ գտնեն իրենց իսկ երկրում: Այդ տեղերը վաղուց գրավել է հայկական սփյուռքը, եթե ցանկանում են, թող այնտեղ նրանց ինքնավարություն կամ անկախություն տան», - ասել է Ալիևը AzTV պետական հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում:
Նրա խոսքով ՝ «Ադրբեջանում դա չի լինի»: «Ուստի ուզում եմ խորհուրդ տալ նրանց. Մի նյարդայնացրեք մեզ և կարիք չկա խոսելու որևէ կարգավիճակի կամ հակամարտության մասին, որպեսզի լարվածություն չմտցնեք մեր հարաբերությունների մեջ: Եթե նրանք անեն (նման հայտարարություններ), ապա պատասխան կստանան»,- ավելացրել է Ադրբեջանի նախագահը: