Մրցաշարային աղյուսակում եռիշխանություն է
Ֆուտբոլի Հայաստանի բարձրագույն խմբի առաջնությունում երեկ կայացել են 21-րդ տուրի հանդիպումները, որոնց արդյունքում մրցաշարային աղյուսակում եռիշխանություն է: Գործող չեմպիոն «Ալաշկերտը» Գյումրիում նվազագույն հաշվով պարտվել է «Շիրակին»: «Գանձասար-Կապանը» «Բանանցի» արհեստական խոտածածկով խաղադաշտում 3:1 հաշվով հաղթել է հետնապահ «Արարատին»: 34-ական միավոր ունեն «Ալաշկերտը», «Գանձասար-Կապանը» եւ «Շիրակը»: Լրացուցիչ ցուցանիշներով առաջին տեղում է «Շիրակը», «Գանձասար-Կապանը» երկրորդ հորիզոնականում է:
Օրեր առաջ երկկողմ համաձայնությամբ խզվել է պայմանագիրը «Գանձասար-Կապանի» գլխավոր մարզիչ Կարեն Բարսեղյանի հետ: Կապանյան թիմի ղեկը կրկին ստանձնել է նախկին գլխավոր մարզիչ Աշոտ Բարսեղյանը, ում անցյալ ամռանը փոխարինել էր հենց Կարեն Բարսեղյանը: Աշոտ Բարսեղյանը թիմի ղեկին է եղել 2015-17թթ.: Իսկ մինչ այդ՝ նոր գլխավոր մարզիչ Աշոտ Բարսեղյանի գլխավորությամբ «Գանձասար-Կապանը» ապրիլի 1-ին Երեւանի «Նաիրի» մարզադաշտում նվազագույն 1:0 հաշվով հաղթել էր առաջին հորիզոնականում ընթացող «Ալաշկերտին»: Նման սցենարով խաղեր շատ են եղել, երբ կապանյան թիմն առաջինն է հաջողության հասել, բայց հետագայում նպաստավոր պահեր բաց թողել ու միավորներ կորցրել: «Այս հաղթանակը մեզ շատ ծանր տրվեց, ուստի դրա արժեքը շատ մեծ է», - խաղից հետո ասել է գլխավոր մարզիչ Աշոտ Բարսեղյանը: Մինչեւ առաջնության ավարտը մնացել է ինը տուր: Ստացվել է այնպես, որ առաջնության վեց մասնակցից հինգը հնարավորություն ունի պայքարել մրցանակային տեղերի, իսկ դրանցից չորսը՝ չեմպիոնության համար:
Հաջորդ տուրում, որ կկայանա ապրիլի 7-ին, «Գանձասար-Կապանը» ուժերը կչափի Երեւանի «Փյունիկի» հետ: Չենք նշում՝ ում խաղադաշտում, քանզի «Գանձասար-Կապանը» միշտ հանդես է գալիս Երեւանում եւ Գյումրիում, ասել է թե՝ տնվորի կարգավիճակում: