Մտահոգության տեղիք է տալիս Մհեր Եղիազարյանի հայտարարած անժամկետ հացադուլը
HayNews.am կայքի պատասխանատու Մհեր Եղիազարյանը արդեն վեցերորդ օրն է շարունակում է հացադուլը:
Մտահոգության տեղիք է տալիք Մ. Եղիազարյանի դեկտեմբերի 5-ից հայտարարած անժամկետ հացադուլը, քանի որ նա ունի առողջական լուրջ խնդիրներ, այդ մասին բարձրաձայնել են նաև նրան բուժող բժիշկները:
Մհեր Եղիազարյանի պաշտպան, ՀՀ փաստաբանների պալատի անդամ Մարտին Զիլֆուղարյանը դիմել է ՀՀ արդարադատության նախարարության
«դատապարտյալների հիվանդանոց» քրեակատարողական հիմնարկի պետ Վահան Մարգարյանին, իր պաշտպանյալին իրենց մոտ տեղափոխելու և հետազոտելու խնդրանքով:
Մ. Եղիազարյանը ձերբակալվել է 2018թ.-ի դեկտեմբերի 3-ին, հացադուլ հայտարարել՝ դեկտեմբերի 5-ին, ժամը 9:00-ից: Նա նաև հանդես էր եկել հայտարարությամբ:
Ընդ որում, մինչև այս պահը ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանից, ՀՀ դատախազությունից, ՀՀ ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտից որևէ արձագանք չկա Մ. Եղիազարյանի ներկայացրած պահանջների վերաբերյալ: Ըստ կալանավորվածի հայտարարության՝ շարունակելու է հացադուլը այնքան ժամանակ, մինչև չկատարվեն իր առաջ քաշած օրինական ճանապարհով նախաքննություն իրականացնելու պահանջները: