Նախագահը շարունակում է հանդիպումները ներքաղաքական լարվածությունը թուլացնելու եւ լուծումներ գտնելու նպատակով
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն ապրիլի 26-ի երեկոյան շարժման առաջնորդ Նիկոլ Փաշինյանի հետ ունեցած հանդիպումից հետո, շարունակում է խորհրդակցությունների շարքը ներքաղաքական լարվածությունը թուլացնելու եւ լուծումներ գտնելու նպատակով:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ նախագահի գրասենյակից, նախագահ Սարգսյանը հանդիպումներ է ունեցել նաեւ Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության նախագահ Սերժ Սարգսյանի եւ ՀՀԿ փոխնախագահ Կարեն Կարապետյանի հետ:
Հանդիպումները կրում են կառուցողական բնույթ: Հանրապետության նախագահը հույս ունի, որ համատեղ ջանքերով հնարավոր կլինի գտնել փոխընդունելի լուծում:
Նախագահը ողջունում է Վեհափառ Հայրապետի հանդիպումը Նիկոլ Փաշինյանի հետ: Նա միաժամանակ քաջալերում է բոլոր քաղաքական ուժերի, հասարակական կազմակերպությունների եւ անհատների ջանքերը, որոնք ուղղված են ստեղծված իրավիճակում տրամաբանական եւ ողջամիտ հանգուցալուծման հասնելուն: