Նոր բացահայտում Հանրային ռադիոյի փոխտնօրեն Լիկա Թումանյանի մասին
Այս օրերին համացանցում խիստ քննադատվեց Լիկա Թումանյանի ֆեյսբուքյան գրառումը, որով նա ակնարկում էր, թե վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանձնելու է Արցախը:
Տարածվող մեկ այլ տեսանյութից էլ պարզվեց, որ առաջին հայացքից ընդամենն իր գործի գիտակ, անմեղ ու հեզ դեմքով հենց այս տիկինն իրականում մի մեծ խաբեության ակունքներում է: Արցախի ամենանվիրական արժեքը շահարկող հենց Լիկա Թումանյանն է Սյունիքի նախկին մարզպետ, բնապահպանական մեծ վնասներով հայտնի Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի ղեկավար ՀՀԿ-ական Վահե Հակոբյանի կնոջ հետ միասին հանդիսանում մի կեղծ բարեգործական կազմակերպության հիմնադիր, որը միլիոնավոր դրամներ է ծախսում հանրության կողմից քննարկվող Ամուլսարի նախագծի հակաքարոզչության վրա: Այդ պարագայում էլ նա, իրեն կից ՀՀԿ-ական ֆեյքերի ու լրատվականների հետ, բնապահպանության հարցերի շուրջ մտահոգ հանրության զգայուն նյարդերի վրա է խաղում:
Թե ինչու է տարիներ շարունակ ՀՀԿ-ին խոնարհ ու հեզ ծառայող տիկին Թումանյանը լծվել միջազգային ամենամեծ ներդրումային ծրագրի ձախողման այս անփառունակ փորձերին և ջանք չի խնայում՝ հեղափոխության գաղափարն ու կառավարությանն արժեզրկելու համար, դիպուկ ձևակերպել է Կ․Փաշոյանը՝ որ Նիկոլը պարտվի, որովհետև ինքիշխանությունն նմանների համար արժեք չունի, կարևորը Նիկոլի չեզոքացումն է:
Կառավարությունն ու Փաշինյանը ձախողվելու որևէ շանս չունեն:
Հիշե՛ք, դուք պարտվել եք: