Ոգեկոչվեց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը
Ապրիլի 24-ին մարզկենտրոնում եւս ոգեկոչեցին 101 տարի առաջ թուրքական յաթաղանի զոհ դարձած անմեղ նահատակների հիշատակը: Առավոտվանից տարբեր տարիքի եւ զբաղմունքի մարդկանց երթը ձգվեց դեպի Բաղաբուրջի հուշահամալիր: Մեծ եղեռնի զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողին ծաղկեպսակներ դրվեցին մարզային եւ քաղաքային իշխանությունների, հասարակական կազմակերպությունների, հիմնարկ-ձեռնարկությունների կողմից: Այնուհետեւ սգո երթի մասնակիցները շարժվեցին դեպի հուշահամալիրի այն հատվածը, որտեղ ամփոփված են Արցախյան պատերազմի զոհվածները: Նրանց շիրմաքարերին, ինչպես նաեւ Անհայտ ճակատագրի զինվորի եւ հայ-ադրբեջանական հակամարտության ժամանակ զոհված խաղաղ բնակիչների հիշատակը հավերժացնող խաչքար-հուշաքարերին ծաղիկներ դրվեցին՝ ի նշան երախտագիտության: Հարգանքի տուրք մատուցվեց նաեւ Երկրորդ աշխարհամարտի զոհերի հիշատակին:
Նախօրեին անցկացվեց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի ոգեկոչմանը նվիրված ավանդական ջահերով եւ մոմերով երթը, որ մեկնարկեց ՀՅԴ Կապանի «Արամ Մանուկյան» կոմիտեության գրասենյակից (Հունան Ավետիսյան, 6) եւ ավարտվեց Բաղաբուրջի հուշահամալիրում՝ Մեղ եղեռնի անմեղ զոհերի հիշատակին ծաղիկներ խոնարհելով: