Օրբելյան. «Չի բացառվում` Քոչարյանի փաստաբանական թիմը որոշակի գործողությունների դիմի»
13.09.2018 17:19
ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանի և ՀՔԾ պետ Սասուն Խաչատրյանի խոսակցության հրապարակումից հետո Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանական թիմը քննարկումների փուլում է։ Sputnik Արմենիային այս մասին ասաց փաստաբան Արամ Օրբելյանը։
«Որոշ գործողություններ մտածել և իրականացնում ենք։ Իրականացնելուց հետո կտեղեկացնենք։ Որոշ գործողություններ, որոնք մեզնից չեն կախված, արդեն տեղի են ունենում։ Դատախազությունը քրեական գործ է հարուցել, պետք է հասկանանք` ինչ ծավալով։ Բայց կարծում եմ` այդ ուղղությամբ իրավապահ մարմինները պետք է շարունակեն գործողությունները` ոչ միայն գաղտնալսելու, այլ նաև տվյալ անձանց կողմից միջամտել-չմիջամտելու և դատական իշխանության գործունեության անկախությունը երաշխավորելու առնչությամբ»,- ասաց նա։
Ըստ Օրբելյանի` չի բացառվում, որ իրենք էլ որոշակի գործողություններ իրականացնեն։
«Չեմ ցանկանա այս պահին ասել` ինչ գործողություններ։ Երեկ փաստաբանական թիմով 5-7 տարբեր իրավական գործողություն ենք դիտարկել»,- ասաց նա` նշելով, որ նախաքննության գործընթացում որևէ ուղղակի փոփոխության հնարավորություն չի տեսնում։
Նրա խոսքով` տրամաբանական կլիներ տվյալ անձանց հեռացումը առնվազն այս պահին, քանի դեռ չի պարզվել նրանց առնչությունը։