Որքա՞ն աշխատավարձ են ստանում ԱԺ պատգամավորները
ԱԺ նախագահի աշխատավարձը կազմում է 1 միլիոն 190 հազար 520 դրամ: Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալի աշխատավարձը կազմում է 925 հազար 960 դրամ: Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովի նախագահի աշխատավարձը կկազմի 793 հազար 680 դրամ: Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի աշխատավարձը կազմում է 694 հազար 470 դրամ:
Ազգային ժողովի պատգամավորի աշխատավարձը կազմում է 661 հազար 400 դրամ, իսկ Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավարինը՝ 793 հազար 680 դրամ:
Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավարի առաջին տեղակալը և ԱԺ  նախագահի գլխավոր խորհրդականը ստանում են 661 հազար 400 դրամ:
Ազգային ժողովի նախագահի օգնականը և Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալը ստանում են 529 հազար 120 դրամ:
Ազգային ժողովի նախագահի խորհրդականի աշխատավարձը կազմում է 628 հազար 330 դրամ: Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալի աշխատավարձը կազմում է 562 հազար 190 դրամ:
Ազգային ժողովի նախագահի մամուլի քարտուղարի աշխատավարձը կազմում է 529 հազար 120 դրամ: Ազգային ժողովի նախագահի ռեֆերենտի աշխատավարձը կազմում է 396 հազար 840 դրամ: Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալի խորհրդականի և Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավարի խորհրդականի աշխատավարձերը կազմում են 363 հազար 770 դրամ:
Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալի օգնականի աշխատավարձը կազմում է 330 հազար 700 դրամ: Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավարի օգնականի և Ազգային ժողովի խմբակցության, պատգամավորական խմբի փորձագետի աշխատավարձերը կազմում են 297 հազար 630 դրամ:
Ազգային ժողովի պատգամավորի վճարովի հիմունքներով օգնականի աշխատավարձը կազմում է 198 հազար 420 դրամ աշխատավարձ: