«Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ» ՀՀ օրենսգրքի 180-րդ հոդվածի 2-րդ մասի համաձայն՝ գիշերային ժամերին՝ 23-ից մինչեւ 7-ն ընկած ժամանակահատվածում, հրագործական սարքեր օգտագործելն առաջացնում է վարչական տուգանք՝ 100000 դրամի չափով, նշված արարքի կրկնությունը տույժի նշանակման օրվանից հետո մեկ տարվա ընթացքում՝ ենթակա է նվազագույն աշխատավարձի երկու հարյուրապատիկի չափով տուգանքի: ՀՀ կառավարության 2012թ. օգոստոսի 9-ի համապատասխան որոշմամբ՝ «լռության ժամի» համար բացառություն է սահմանված միայն Ամանորի կապակցությամբ՝ թույլատրվում է հրավառություն կազմակերպել դեկտեմբերի 31-ի ժամը 23-ից մինչեւ հունվարի 1-ի ժամը 1-ը:
Բայց արի ու տես, որ Գորիսում այս որոշումը, մեղմ ասած, ոչ ոք բանի տեղ չի դնում: Ով երբ, որ ժամի ասես, կազմակերպում է գիշերային հրավառություն: Ամիսներ առաջ էլ Գորիսի Գետափնյա թաղամասում ժամը 4-ի սահմաններում կազմակերպված հրավառությունը փողոց էր հանել շատերին՝ ներքնազգեստով, իսկ ով փոքրիկ ուներ, երեխային գրկած: Ամենաթարմ օրինակը գրանցվեց հունվարի 26-ին: Ժամը 00.25--30-ի սահմաններում Գորիսում կրկին հրավառություն էր: Հետաքրքիր է, պատկան մարմիններն ի՞նչ են մտածում, մինչեւ ե՞րբ Գորիսում գիշերային ուշ ժամերին հրավառությունը պետք է էլ ավելի վատացնի հիվանդների ինքնազգացողությունը, փոքրիկները սարսափած վեր թռչեն անկողնուց, տարեցներն անհարմարություն զգան... Ինչո՞ւ են մոռանում, որ մենք պատերազմ ենք տեսել, որ մենք դեռ պատերազմի մեջ ենք եւ նման ամեն մի գիշերային հրավառության ժամանակ քնած մարդուն թվում է, թե քաղաքը ռմբակոծում են: