Ով ինչպես է քվեարկել Ընտրական օրենսգրքի նախագծին
Խորհրդարանի արտահերթ նիստում առաջին ընթերցմամբ քվեարկության ներկայացվեց և մերժվեց կառավարության ներկայացրած Ընտրական օրենսգիրք սահմանադրական օրենքում լրացումներ և փոփոխություններ կատարելու նախագիծը:
Ներկայացնենք քվեարկության արձանագրությունը ըստ խորհրդարանի կայքի: ՀՀԿ-ական պատգամավորների մեծամասնությունը պարզապես բոյկոտել է քվեարկությունը, ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը, ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը և ՀՀԿ խմբակցության անկուսակցական պատգամավոր Խոսրով Հարությունյանը դեմ են քվեարկել նախագծին: ՀՀԿ խմբակցության անկուսակցական պատգամավորներ Գևորգ Կոստանյանը, Ռուստամ Մախմուդյանը, Տաճատ Վարդապետյանը, Ալիկ Սարգսյանը,  ինչպես նաև ՀՀԿ անդամներ Ռուզաննա Մուրադյանն ու Հակոբ Գառնիկի Հակոբյանը կողմ են քվեարկել: «Ծառուկյան» խմբակցությունից բացակա էին համանուն խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը, Հրանտ Մադաթյանը, նույն խմբակցության պատգամավորներ Նապոելոն Ազիզյանը և Վարդան Ղուկասյանը չեն քվեարկել: Քվեարկությանը չեն մասնակցել նաև այն պատգամավորները, որոնք կողմ էին արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին, ինչպես՝ Արսեն Միխայլով, Ռոբերտ Սարգսյան, Արտակ Սարգսյան, Արայիկ Գրիգորյան, Հարություն Կարապողոսյան: Չի քվեարկել նաև ՀՅԴ խմբակցության պատգամավոր Սուրեն Մանուկյանը:
Ամբողջական քվեարկությունը՝ ստորև.