Ովքեր են լքել ՀՀԿ խորհուրդը. անունները հայտնի են
Նոյեմբերի 11-ին տեղի ունեցած ՀՀԿ խորհրդի նիստից հետո կուսակցության առաջին փոխնախագահ ընտրված Վիգեն Սարգսյանը հայտարարեց, որ կան ՀՀԿ խորհրդի շարքերը լքած մի շարք անձինք:
Սարգսյանը, սակայն, անուններ չնշեց:
Factor.am-ը դիմել էր ՀՀԿ կուսակցության գրասենյակ, որտեղից մեզ տրամադրել են այն անձանց անունները, որոք լքել են խորհրդի կազմը:
Եվ այսպես՝ խորհրդի կազմն ընդհանուր առմամբ լքել են 27 հոգի, որոնց թվում են Երևանի քաղաքապետի նախկին տեղակալ, այժմ քաղաքապետի խորհրդական Կամո Արեյանը, ՀՀԿ-ական նախկին պատգամավորներ Առաքել Մովսիսյանն (Շմայս) ու Մհեր Սեդրակյանը:
Ի դեպ, Առաքել Մովսիսյանն այն ՀՀԿ-ականներից էր, որը մինչ հեղափոխությունը, Սերժ Սարգսյանի հասցեին ուղղված ցանկացած քննադատության հեղինակ հասցեին սպառնալիքներ են հնչեցնում:
ՀՀԿ խորհդրի կազմը լքածներից են նաև խմբակցության պատգամավորներ Աշոտ Արսենյանը, Նահապետ Գևորգյանը, Արտակ Սարգսյանը, Արթուր Գևորգյանը, ինչպես նաև Արսեն Միխայլովը, Արթուր Ստեփանյանը, Գագիկ Աբրահամյանը, Տիգրան Արզաքանցյանը, Հրանտ Գրիգորյանը, Դերենիկ Դումանյանը, Արմեն Կարապետյանը, Ալվինա Հարությունյանը, Աստղիկ Միրզախանյանը, Մխիթար Վարագյանը, Կարեն Սարիբեկյանը, Էդուարդ Ներսիսյանը, Գայանե Անտոնյանը, ինչպես նաև Հայկ Գրիգորյանը,  Ջուլիետա Բուբուշյանը, Ռոզա Սիրունյանը, Արմեն Հարությունյանը, Տիգրան Սահակյանը,Սուրիկ Պողոսյանը:
Factor.am-ն ավելի վաղ գրել էր, որ ՀՀԿ ԳՄ մի շարք անդամներ էլ չեն մասնակցելու առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին: