Կապանի միջազգային երաժշտական փառատոնի հերթական օրն անցավ երկու փուլով և «Ապագա աստղերը 2024 թ. փառատոնի բեմում» խորագիրն էր կրում։ Արվեստի քոլեջի Վահագն Ստամբոլցյանի անվան  երգեհոնային դահլիճի բեմահարթակում հեռանկարային, շնորհալի երաժիշտներ էին՝ ներկայացնելով դասական երաժշտության նմուշներ։ Նախ՝ Սամվել Ավանեսյանի դիրիժորությամբ ելույթ ունեցավ փառատոնի երիտասարդական նվագախումբը՝ մենակատար Լեո Ավանեսյան (դաշնամուր)։ Այնուհետև երաժշտական ունակություններով և կատարման տեխնիկայով աչքի ընկան Աիդա Ավանեսյանը, Գոռ Բարսեղյանը, Շուշան և Արուսյակ Արևշատյանները, Մարիա Ներսիսյանը, Շուշաննա Պուչինյանը, Անժելիկա Զաքարյանը և ուրիշներ։ Տպավորություն էր, որ փառատոնը միավորում է նաև երիտասարդ երաժիշտ կատարողներին։
Երեկոյան երգեհոնային դահլիճում համահավաք ջազ նվագախումբն էր, գեղարվեստական ղեկավար՝ Տիգրան Սուչյան (շեփորահար և ջազմեն)։ Խումբը ձևավորված էր Երևանի, Կապանի և Արցախից բռնագաղթված երաժիշտներից։ Կատարվեց նաև վաղամեռիկ կոմպոզիտոր Արթուր Գրիգորյանի «Մեղեդի» ստեղծագործությունը, կատարեց Երևանի Առնո Բաբաջանյանի անվան երաժշտական քոլեջի ուսանող Արման Մկրտչյանը։ Հնչեցին հայ, արտասահմանցի կոմպոզիտորների ստեղծագործություններ, երաժշտական  փոխադրումներ։ Նվագախմբի հետ երկու երգի կատարումով հանդես եկավ ռուսաստանաբնակ կապանցի երգչուհի Աննա Աղամյանը։ Այս անգամ ևս հանդիսատեսը տպավորված հեռացավ դահլիճից։