ՀՀ Անկախության տոնի առթիվ ծառայողական պարտականություները կատարելիս ցուցաբերած նվիրումի համար ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության Սյունիքի մարզային վարչության պետ, գնդապետ Արշակ Գալստյանը ՀՀ նախագահի 2014թ. սեպտեմբերի 9-ի հրամանագրով պարգեւատրվել է Մարտական ծառայության մեդալով:
ՀՀ Անկախության տոնի առթիվ իրավակարգի ամրապնդման, հասարակական կարգի պահպանման եւ հանցավորության դեմ պայքարի գործում ներդրած ավանդի համար ՀՀ ոստիկանության Սյունիքի մարզային վարչության պետի ծառայության գծով տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Սուրեն Սահակյանը ՀՀ նախագահի 2014թ. սեպտեմբերի 13-ի հրամանագրով պարգեւատրվել է Մարտական ծառայության մեդալով:
ՀՀ Անկախության տոնի առթիվ թատերական արվեստի զարգացման գործում ունեցած վաստակի համար Գորիսի Վ. Վաղարշյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնի առաջատար դերասան, ռեժիսոր Շանթ Հովհաննիսյանին ՀՀ նախագահի 2014թ. սեպտեմբերի 18-ի հրամագրով շնորհվել է ՀՀ վաստակավոր արտիստի պատվավոր կոչում:
ՀՀ Անկախության տոնի առթիվ տնտեսության բնագավառում նշանակալի գործունեության համար «Հայջրմուղկոյուղի» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Պատրիկ Լորենը պարգեւատրվել է Անանիա Շիրակացու մեդալով: