Կապանի մշակույթի կենտրոնի բեմահարթակում սեպտեմբերի 12-ին ռինգ էր տեղադրվել: Անցկացվեց արևելյան մարտարվեստների Կապանի բաց առաջնություն, որին մասնակցում էին հանրապետության տարբեր մարզերի և Իրանի Իսլամական հանրապետության մարզիկները: Բացման խոսքում Կապանի համայնքապետարանի սպորտի ոլորտի պատասխանատու Արշամ Սարգսյանը նշեց, որ նման մրցումները նպատակ ունեն դեռահասների մոտ արևելյան մարտարվեստների հանդեպ հետաքրքրություն առաջացնել, նրանց կտրել փողոցի բացասական ազդեցությունից:
Նախ հանդես եկան պատանիները, իսկ երեկոյան ռինգ դուրս եկան պրոֆեսիոնալ մարզիկները: Տեղի ունեցավ 6 մենամարտ, որից հինգը К-1 (Քիք-բոքսինգ) մարզաձևով, մեկը՝ «Մարտ առանց կանոնների» սկզբունքով: Սահմանվել էին մրցանակներ (գավաթներ և մեդալներ), ինչպես նաև դրամական պարգևներ:
Ինչպես մենամարտերից հետո «Սյունյաց երկրին» փոխանցեց Հայաստանի К-1 մարզաձևի ֆեդերացիայի նախագահ Ռազմիկ Ղուլինյանը, իրենք վաղուց էին նախատեսել Կապանում նման առաջնություն անցկացնել, և դա հնարավոր եղավ Կապանի համայնքապետ Գևորգ Փարսյանի հովանավորության և բարի կամեցողության շնորհիվ: