ՊԵԿ-ը կանխել է Հայաստանի տարածքով թմրանյութի տարանցիկ փոխադրման փորձ. հարուցվել է քրգործ
Պետեկամուտների կոմիտեն (ՊԵԿ) տեղեկացնում է, որ ՊԵԿ մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչության աշխատակիցներն օրերս Հարավային մաքսատուն-վարչության Մեղրիի մաքսային կետ-բաժնի աշխատակիցների հետ համատեղ կանխել են խոշոր չափի թմրանյութի՝ մաքսանենգ ճանապարհով Հայաստանի տարածքով տարանցիկ փոխադրման հերթական դեպքը։
Հարուցվել է քրեական գործ Քրեական օրենսգրքի 267.1 հոդվածի հատկանիշներով՝ թմրամիջոցների, հոգեմետ (հոգեներգործուն) նյութերի և (կամ) դրանց պրեկուրսորների մաքսանենգությունը: Իրանի քաղաքացին ձերբակալվել է:
ՊԵԿ-ը հայտնում է, որ մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչության աշխատակիցները զննության են ենթարկել Իրանից Հայաստան ժամանած Իրանի քաղաքացու ուղեբեռը: Արդյունքում ուղեբեռում հայտնաբերվել է շուրջ 5 կգ ընդհանուր քաշով 3 ներքնակ, որոնց սպունգները ներծծված են եղել «ափիոն» տեսակի թմրանյութի փոշենման զանգվածով: