ՊՆ շենքի մոտ լարված իրավիճակ էր. անհետ կորածների և գերիների ծնողները փորձում էին կոտրել գլխավոր մուտքի դարպասը
Արցախյան 44-օրյա պատերազմից ժամանակ և դրանից հետո անհետ կորածների և գերեվարվածների ծնողները ՀՀ պաշտպանության նախարարության մոտ բողոքի ակցիա են իրականացնում:
Ծնողները հանդիպում են պահանջում են ՀՀ ՊՆ նախարար Վաղարշակ Հարությունյանի և Գլխավոր շտաբի պետ Արտակ Դավթյանի հետ:
Շենքի մոտ հավաքված են նաև բազմաթիվ ոստիկաններ:
Բողոքի ակցիայի մասնակիցները փորձում էին կոտրել դեպի ՊՆ շենք գլխավոր մուտքի դարպասը, արդյունքում դարպասի մի մասը պոկվել է: Ի վերջո, ոստիկաններին հաջողվեց նրանց հեռացնել դապրասի մոտից: Նրանք պատ են կազմել, որպեսզի թույլ չտան բողոքի ակցիայի մասնակիցներին մոտենալ դարպասին:
Դեպքի վայր է ժամանել նաև ոստիկանության պետ Վահե Ղազարյանը, ով բանակցում է բողոքի ակցիայի մասնակիցների հետ:
Անհետ կորածների ՊՆ շենքի մոտ են ապրիլի 8-ից, երեկոյան: Այն բանից հետո, երբ հայ գերիներին տեղափոխող ինքնաթիռը Բաքվից Երևան դատարկ էր ժամանել, նրանց են միացել նաև գերիների ծնողները: Նրանք շղթաներով, ինչպես նաև մեքենաներով փակել են ՊՆ մուտքերը և թույլ չեն տալիս գերատեսչության աշխատակիցներին դուրս գալ շենքի տարածքից՝ պահանջելով լուծում տալ իրենց խնդիրներին:
Ծնողներին, երեկ, գերատեսչությունից առաջարկել էին մի քանի հոգով գնալ և հանդիպել նախարարի հետ, սակայն նրանք չեն համաձայնվել և պահանջում են, որպեսզի նախարարը կամ ԶՈՒ ԳՇ պետն անձամբ իրենց մոտենան: