Շնորհավորում եմ ձեզ` ձեր կյանքի ամենահիշարժան օրերից մեկի՝ դպրոցական վերջին զանգի կապակցությամբ։
Դպրոցը շտեմարան է, որը մեզ է փոխանցում մարդկության կուտակած մտավոր պաշարը: Բացի գիտելիքից ու գնահատականից, դպրոցում վաստակում ենք առաջին ընկերներին, համախոհներին ու առաջին մրցակիցներին։ Ձեռք ենք բերում հանրության մեջ մեր տեղը գտնելու և դրսևորվելու հմտություններ ու ունակություններ։ Սա պակաս կարևոր չէ, քան բուն գիտելիքը:
Այսօրվանից դրվում է վաղվա ձեր բարեկեցության հիմքը և հետևաբար ձեզանից պահանջվում է լինել առավել հետևողական և պատասխանատու:
Թևակոխելով կյանքի նոր և պատասխանատու փուլ, դուք պետք է կատարեք նաև մասնագիտական ճիշտ ընտրություն, շարունակելով հարստացնել ձեր գիտելիքներն ու հմտությունները՝ ի շահ մեր համայնքի,մեր մարզի և մեր երկրի:
Շնորհակալություն եմ հայտնում և շնորհավորում մանկավարժներին իրենց բարդ ու պատասխանատու աշխատանքի համար: Ամենատարբեր սերունդներ կրթելով և կյանքի նոր ճանապարհ հարթելով, դուք ամենասուրբ գործն եք կատարել։ Շնորհակալ և երախտապարտ ենք ձեզ և խոնարհվում ենք այն ուսուցիչների հիշատակի առջև, ովքեր ցավոք հավերժի ճամփորդներ են։
Ձեր շնորհիվ կյանք ենք ճանապարհում հասուն սերունդ, որն իր աշխատանքով, ներուժով ու ներդրումով դառնալու է մեր երկրի հզորացման, շենացման ու ամրապնդման գործի ակտիվ մասնակիցը:
Սիրելի շրջանավարտներ, ցանկանում եմ, որ ձեզանից յուրաքանչյուրը ամենատարբեր բուհերում ամենալավ արդյունքները գրանցի, ձեզանից յուրաքանչյուրը լավագույն արհեստավորը դառնա, իսկ մեր տղաները, ովքեր մեր երկրի ապագա զինվորներն են՝ լավագույն և կարգապահ ծառայողը դառնան՝ բարձր պահելով մեր համայնքի պատիվը։
Համոզված եմ, որ դուք իրականություն կդարձնեք ձեր մանկավարժների և ծնողների կողմից ձեր հետ կապած բոլոր հույսերն ու երազանքները։ Եվ ուզում եմ առանձնահատուկ շնորհավորել նաև ծնողներին, ովքեր մանկավարժների հետ գրեթե հավասար անցան՝ կրթության և դաստիարակության այս ճանապարհը։
Այն զանգը, որը ավանդաբար հնչում է դպրոցում ու ձեզ ճանապարհում դեպի նոր կյանք, թող հնչի առաջին հերթին ձեր սրտում, ձեր հոգում՝ որպես ձեր երազանքների իրականացման կոչնակ:
Բարի ճանապարհ դեպի նոր կյանք։