շնորհավորում եմ ձեզ՝ ձեր կյանքի ամենահիշարժան օրվա` դպրոցական Վերջին զանգի կապակցությամբ։
Օր, որի հետ կապված հիշողություններն ու հուզմունքը ձեզ ուղեկցելու են ամբողջ կյանքի ընթացքում, որն այս պահին ապրում եք դուք` հրաժեշտ տալով հարազատ դարձած կրթօջախին և ձեր սիրելի ուսուցիչներին:
Համոզված եմ, որ դպրոցական տարիներին ստացած ձեր գիտելիքները, հայեցի կրթությունն ու ազգային արժեքներով դաստիարակությունը կօգնեն ձեզ` սեփական ունակություններն ու կարողություններն ի նպաստ դնելու մեր համայնքի և մեր երկրի շենացմանն ու բարգավաճմանը, մեր ստեղծարար և աշխատավոր ժողովրդի իղձերի ու նպատակների իրագործմանը:
Դուք եք լինելու մեր համայնքի և մեր երկրի վաղվա սպան ու հայրենիքի պաշտպանը, բժիշկն ու մանկավարժը, արհեստավորն ու արվեստագետը, հանքագործն ու լեռնագործը։
Բացի գիտելիքից ու գնահատականից, դպրոցում դուք ձեռք եք բերել ձեր առաջին ընկերներին ու մրցակիցներին և ձևավորվել որպես անհատ ու քաղաքացի՝ ինչը պակաս կարևոր չէ, քան բուն գիտելիքը:
Պատգամս է ձեզ, որ ուր էլ լինեք և ինչ մասնագիտական ոլորտ էլ ընտրեք, հավատարիմ մնաք մեր ազգային արժեքներին և ինքնությանը։ Եվ ճանապարհներն ուր էլ որ ձեզ տանելու լինեն, ցանկանում եմ, որպեսզի այն անցնեք առանց ցնցումների և հաստատուն ու վստահ քայլերով։
Իմ շնորհավորանքներն ու շնորհակալությունն եմ ուղղում նաև ձեզ, հարգարժա՛ն մանկավարժներ, ձեր բարդ ու պատասխանատու աշխատանքի համար, քանզի Վերջին զանգը ոչ միայն տոնական հանդես է, այլև մատաղ սերնդի կրթության և դաստիարակության գործում ձեր անմնացորդ նվիրումը և անխոնջ վաստակը յուրովի իմաստավորող գնահատականը:
Շնորհավորում եմ նաև ծնողներին, և թող իրականություն դառնան ձեր հետ կապված ձեր ծնողների բոլոր իղձերը:
Սիրելի՛ շրջանավարտներ, մաղթում եմ ձեզ արևաշող ճանապարհ` դեպի մեծ կյանք, և թող կյանքի բոլոր շրջադարձերում առաջնորդվե՛ք արժանապատիվ ապրելու այն սկզբունքներով, որ սերմանել են ձեր ուսուցիչներն ու ծնողները:
Եղե՛ք լույսի, ճշմարտության, արդարության ջահակիրներ և իմաստավորե՛ք ձեր ուղին` ծառայելով մեր համայնքին և երկրին։
Բարի երթ՝ բոլորիդ։