Քաջարան համայնքի ղեկավար Մանվել Փարամազյանի ուղերձը Երկրապահի օրվա կապակցությամբ
Հարգելի երկրապահներ, մայիսի 8-ը Երկրապահի օրն է, ուստի սրտանց և ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ` Երկրապահ կամավորականների օրվա և Երկրապահ կամավորականների միության ստեղծման 32-րդ տարեդարձի կապակցությամբ։
Կառույց, որը 1990-ական թվականների Արցախյան ազատամարտի օրերին անուրանալի ավանդ ունեցավ և իր մեծ փորձով դարձավ մեր նորանկախ հանրապետության, նորաստեղծ բանակի ամուր հենասյունը։
Ինչպես ասել է Երկրապահ կամավորականների միության հավերժ նախագահ՝ սպարապետ Վազգեն Սարգսյանը. "Բանակն ազգի ինքնաճանաչման հայելին է, բոլոր հայերի ծնունդն է, հայության հավաքական կերպարն է, նրա պատասխանատվությունը, նրա պատմության վերագնահատումը և հայացքը ապագային"։
Սպարապետի վերոնշյալ բոլոր տողերում դուք կաք ձեր գործով և նվիրվածությամբ։
Դուք դա ապացուցել եք թե՛ 1990-ականների, թե՛ 2016 թ-ի քառօրյա, թե՛ 2020 թ-ի քառասունչորսօրյա պատերազմների և ամենատարբեր ռազմական էսկալացիաների ժամանակ։
Առանձնահատուկ շնորհավորում եմ Քաջարանի ԵԿՄ տարածքային բաժանմունքի կամավորականներին, ովքեր այսօր էլ, հանուն հայրենիքի միշտ պատրաստ են դառնալ մի բռունցք։
Փառք ու պատիվ և խոնարհում՝ հանուն հայրենիքի մարտիրոսված մեր հայորդիների հիշատակին։
Այսօր էլ վերագնահատելով կառույցի պատմությունը՝ մաղթում եմ ձեզ անսպառ ուժ, եռանդ, առողջություն և ընտանեկան երջանկություն։
Շնորհավոր տոնդ, Երկրապահ։