ՔԱՋԱՐԱՆԻ ՀԱՄԱՅՆՔԱՊԵՏԻ ԳԼԽԱՎՈՐԱԾ ՊԱՏՎԻՐԱԿՈՒԹՅԱՆ ԱՅՑԸ ՉԻՆԱՍՏԱՆԻ ՀԱՐԲԻՆ ՔԱՂԱՔ
Մայիսի 17-21-ը չինական կողմի հրավերով տեղի է ունեցել ՀՀ Սյունիքի մարզի Քաջարան համայնքի ղեկավար Մանվել Փարամազյան/Manvel Paramazyanի գլխավորած պատվիրակության այցը ՉԺՀ Հեյլունծիան նահանգի կենտրոն՝ Հարբին քաղաք։
Այցի ընթացքում պատվիրակությանն ընդունել է Հարբին քաղաքի ժողովրդական կառավարության քաղաքապետ՝ Վան Խեշենը։ Իր խոսքում վերջինս ցանկություն է հայտնել խորացնել Քաջարան քաղաքի հետ նոր ձևավորվող հարաբերությունները՝ առաջարկելով ստեղծել մշտական կապ, նպաստել տարբեր ոլորտներով համագործակցությանը, կազմակերպել պարբերական այցեր։
Հանդիպման ավարտին ստորագրվել է «ՀՀ Սյունիքի մարզի Քաջարան և Հարբին քաղաքի համայնքապետարանի և ՉԺՀ Հեյլունծիան նահանգի Հարբին քաղաքի ժողովրդական կառավարության միջև փոխըմբռնման և համագործակցության մասին» հուշագիրը։
Այցի շրջանակներում պատվիրակությունը ծանոթացել է 10 միլիոն բնակչություն ունեցող Հարբինի քաղաքային տնտեսությանը, մշակույթին և զարգացման ոլորտներին, այցելել Հարբինի 33-րդ միջազգային առևտրատնտեսական տոնավաճառ, Տնտեսական և տեխնոլոգիական զարգացման ու առանցքային ձեռնարկությունների հարբինյան գոտի և այլ վայրեր։