Քաղաքական դաշտի ո՞ր բեւեռում է Սյունիքի «ընտրյալը»՝ հանրապետական պատգամավոր Ավետը
Մայիսի 1-ին տեղի կունենա Ազգային ժողովի նիստ՝ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի ընտրության համար:
Ստեղծված ոչ սովորական քաղաքական իրավիճակում շատ կարեւոր է հանրապետական պատգամավորներից յուրաքանչյուրի դիրքորոշումը:
Թիվ 12 ընտրատարածքի ընտրողները, ինչպես նշում են թերթի խմբագրությանը դիմած սյունեցիները, իրավունք ունեն իմանալու իրենց «ընտրյալի» դիրքորոշումը հայոց պետության համար վճռորոշ այս ջրբաժանում:
Եվ ուրեմն՝ մի հարց՝ քաղաքական դաշտի ո՞ր բեւեռում է Ավետ Լավրենտի Սարգսյան պատգամավորը:
Նախկինում, այո կարելի էր թաքնվել, չխոսել, մկան ծակը մտնել ու միշտ էլ հայտնվել հաղթողի կողքին եւ նույնիսկ ուրիշներին դաս տալու կամ հաթաթա տալու վարժանքներ անել. դա կենսակերպ էր դարձել հատկապես Ավետ Սարգսյանի համար, եւ դա լավագույնս էր ստացվում նրա մոտ: Բայց հիմա… Ուրիշ չափորոշիչներ են առաջ քաշվել: Այնպես որ՝ Ավետ Սարգսյանն Ազգային ժողովի առաջիկա նիստին մասնակցելուց եւ քվեարկելուց առաջ պետք է իր ընտրողներին հստակ հայերենով (որքան էլ դժվար է) եւ ոչ երկիմաստ ասի՝ ո՞ր բեւեռում է ինքը եւ ինչո՞ւ է հենց այդ բեւեռում:
Հիշեցնում ենք պատգամավորին՝ այս անգամ անհնարին է լինելու թաքնվելն ու ծպտված մնալը: Ավելի լավ է գոնե ուշացումով՝ վճռական այս պահին, անկեղծանալ ընտրողների հետ եւ ընդմիշտ հրաժարվել քաղաքական ննջեցյալի կարգավիճակից:
Սպասում ենք եւ հետեւում… Այլընտրանքը մանդատը ժամանակից շուտ վայր դնելն է: