«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը ներկայացրեց Կապան համայնքի ղեկավարի իր թեկնածուին՝ Նարեկ Բաբայանին
Սեպտեմբերի 16-ին Կապանի Գարեգին Նժդեհի 16 հասցեում տեղի ունեցավ «Քաղացիական պայմանագիր» կուսակցության գրասենյակի բացման արարողություն, ինչի առիթով կուսակցության Կապանի կառույցի անդամներին շնորհավորեց ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարար Արայիկ Հարությունյանը: Այդ օրը «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը ներկայացրեց Կապանի համայնքի ղեկավարի հոկտեմբերի 21-ին կայանալիք ընտրությունների իր թեկնածուին՝ Նարեկ Բաբայանին: Միջոցառմանը մասնակցում էին ՀՀ վարչապետի առաջին տեղակալ Արարատ Միրզոյանը, փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը, տարածքային կառավարման նախարար Սուրեն Պապիկյանը, Սյունիքի մարզպետ Կարեն Համբարձումյանը, Կապանի համայնքի ղեկավարի պաշտոնակատար Նարեկ Ղահրամանյանը: Երեւանից ժամանած բարձրաստիճան հյուրերը ներկայացրեցին թավշյա հեղափոխությունից հետո երկրում ստեղծված հասարակական-քաղաքական իրավիճակը, դրականորեն բնութագրեցին Կապան համայնքի ղեկավարի թեկնածու Նարեկ Բաբայանին:
-Լիահույս ենք, որ այս ընտրություններում մեր քաղաքական թիմը կարձանագրի հաղթանակ, եւ դրանով Կապանը կունենա առանց ընտրակաշառքի, առանց կաշկանդվածության, քաղաքացիների արդար քվեի միջոցով ընտրված համայնքապետ,- իր ելույթում ասաց Սուրեն Պապիկյանը:
Համայնքի ղեկավարի թեկնածու Նարեկ Բաբայանը շնորհակալություն հայտնեց մայրաքաղաքից ժամանած հյուրերին եւ իր թիմակիցներին վստահության համար, նաեւ հույս հայտնեց, որ հոկտեմբերի 22-ին Կապան համայնքում «Իմ քայլը» դաշինքից լինելու է նոր համայնքապետ: