Քննարկվել են Գորիսում ՍՄԱՐԹ կենտրոնի կառուցման հեռանկարները
Գորիսի համայնքի ղեկավար Առուշ Առուշանյանն ընդունել է ՔՈԱՖ ՍՄԱՐԹ կենտրոնի հիմնադիր, խորհրդի ատենապետ Գարո Արմենին, գլոբալ գործադիր տնօրեն Արա Բարսամին, գործընկերներին, բարերար Ջեկ Յուրեդջյանին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Գորիսում ՍՄԱՐԹ կենտրոնի կառուցման հեռանկարները և դրա ազդեցությունը տարածաշրջանի զարգացման վրա:
Համայնքի ղեկավարը հյուրերի հետ շրջել է քաղաքում, ներկայացրել համայնքում իրականացվող ծրագրերը։ Գարո Արմենը հիացմունքով է արտահայտվել Գորիսի զարգացման վերաբերյալ: Նա նշել է, որ տարիներ առաջ է Գորիս այցելել, քաղաքն անճանաչելիորեն փոխվել է. Գորիսը դարձել է ավելի կենսունակ, բարեկարգ և ժամանակակից:
ՔՈԱՖ ՍՄԱՐԹ կենտրոնի կառուցումը Գորիսում նոր հնարավորություններ կբացի տարածաշրջանի զարգացման համար: Կենտրոնը կառաջարկի արդիական կրթական ծրագրեր՝ ուղղված տեղի երիտասարդների հմտությունների զարգացմանը: ՍՄԱՐԹ կենտրոնը կդառնա տեխնոլոգիական հաբ, որը կխթանի նորարարական մտածելակերպը:
Գորիսի համայնքի ղեկավար Առուշ Առուշանյանը ևս ընդգծել է, որ ՔՈԱՖ ՍՄԱՐԹ կենտրոնի կառուցումը ոչ միայն կրթական հնարավորություններ կընձեռի մեր երիտասարդության համար, այլև կդառնա տնտեսական զարգացման հնարավորություն ողջ տարածաշրջանի համար:
Հյուրերը համայնքի ղեկավարին են ներկայացրել ապագա կենտրոնի տեսքը։ Քննարկվել են կենտրոնի կառուցման և գործունեության հետ կապված մի շարք հարցեր։
Գորիսում ՔՈԱՖ ՍՄԱՐԹ կենտրոնի ստեղծման գործընթացում առանցքային դեր են խաղացել գործադիր տնօրեն Լիանա Ղալթաղչյանը, հիմնադիր ներկայացուցիչ Էրիկ Գյուլազյանը, ովքեր անձնվեր և հետևողական աշխատանք են տարել ծրագրի հաջողության համար: Նրանց ջանքերը չափազանց արժեքավոր են եղել այս կարևոր նախաձեռնությունը Գորիսում իրականացնելու համար:
Ակնկալվում է, որ ՔՈԱՖ ՍՄԱՐԹ կենտրոնի կառուցումը կմեկնարկի մոտ ապագայում և կդառնա Գորիսի զարգացման կարևորագույն նախագծերից մեկը: