ՔՆՆԱՐԿՎԵՑԻՆ ԿՐԹԱԿԱՆ ՈԼՈՐՏԻՆ ԱՌՆՉՎՈՂ ՀԱՐՑԵՐ
Դեկտեմբերի 15-ին Սյունիքի մարզպետի տեղակալ Կարո Ավանեսյանը հանրակրթական դպրոցների տնօրենների հետ տարեվերջյան առցանց խորհրդակցություն  անցկացրել։
Կարո Ավանեսյանը ներկայացրել է մարզում 2020-2021 ուսումնական տարվա «Լավագույն դպրոց» ճանաչված դպրոցների տնօրեններին, շնորհավորել նրանց։
Լավագույն դպրոցներին ու ուսուցիչներին ընտրելիս՝ որպես չափանիշ հիմք են ընդունվում (դպրոցի աշակերտական ու մանկավարժական համակազմի հետ տոկոսային հարաբերությամբ) մեդալակիրների թիվը, կարմիր վկայականներով շրջանավարտների թիվը, գովասանագիր ստացած աշակերտների, տարակարգ ստացած ուսուցիչների, կամավոր ատեստավորված ուսուցիչների թիվը, դպրոցական առարկայական օլիմպիադայի հանրապետական փուլում հաղթած աշակերտների թիվը։
Մարզպետի տեղակալը նշեց, որ կան ավելի մեծ դպրոցներ՝ ավելի շատ աշակերտներով եւ ուսուցիչներով, բայց նրանց ցուցանիշներն ավելի ցածր են, իսկ Ագարակի ու Գորայքի միջնակարգ դպրոցները երկրորդ տարին անընդմեջ են լավագույնը ճանաչվում (այս տարի լավագույնների եռյակում նաեւ Վերիշենի միջնակարգ դպրոցն է) ու մյուսներին էլ հորդորեց աշխատել այս ուղղությամբ։
Օրակարգում էին նաեւ հունվարին պետական ավարտական քննությունների, դպրոցականների առարկայական օլիմպիադաների տարածքային փուլի հետ կապված կազմակերպական ու կրթական ոլորտին առնչվող ընթացիկ այլ հարցեր։
2020-2021 ուստարվա Սյունիքի մարզի «Լավագույն դպրոց» եւ «Լավագույն ուսուցիչ» ճանաչվածների անվանացանկերը՝ հետեւյալ հղմամբ ????