Քոչարյանի օրոք «ընդերքը թալանվել է»․ Քաջարանի կոմբինատը պետք է ազգայնացվի
«Զարմանում եմ որոշ քաղաքական ուժերի «համարձակ», չմտածված քայլերից: Չի կարելի ժողովրդի համբերությունը չարաշահել, վստահությունը շահագործել, նոր իրողությունների հետ չհաշտվել: Եթե կամովին վարչապետ եք ընտրել, ի՞նչն է խանգարում, որ ատամներով կառչել եք աթոռներին: Այս պրոցեսը կարող է անկառավարելի դառնալ»,- «Առաջին լրատվական»- ի հետ զույցում այս մասին ասաց ՆԳ նախկին նախարար Սուրեն Աբրահամյանը՝ անդրադառնալով նախօրեին ԱԺ կանոնակարգ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրինագծի ընդունմանը եւ դրա դեմ բողոքի ալիքի բարձրացմանը:
«20 տարի ժամանակ են վատնել: Գոնե մի անգամ իրենց մեջ քաղաքական կամք գտնեն, քննադատեն իրենց լիդերին: Այս իրավիճակի պատասխանատուն Սերժ Սարգսյանն է, որ քաշեց իր թիմին,- նշեց Ս. Աբրահամյանը: – Մեզ 20 տարի հոշոտել են, հալածել են, բայց որեւէ մեկի մտքով չի անցել մեր երկրի վարկը գցել»:
Ս. Աբրահամյանն անդրադարձավ նաեւ հարցին, թե ինչպես պետական հարստությունները տրանսֆորմացվեցին՝ դառնալով Ռ. Քոչարյանի սեփականությունը: