Ռազմիկ Դանիելյանը՝ Սյունիքի մարզպե՞տ
Հոկտեմբերի 2-ին Ազգային ժողովի դիմաց տեղի ունեցած հանրահավաքի ժամանակ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, որ աշխատանքից ազատվելու են ՀՅԴ-ական և ԲՀԿ-ական մարզպետներն ու նախարարները։ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության քվոտայով Սյունիքի մարզպետի պաշտոնում նշանակված Կարեն Համբարձումյանը ևս վարչապետի հայտարարությունից հետո ազատվեց աշխատանքից։
Այս պահին հայտնի է, որ Սյունիքի մարզպետին ժամանակավորապես փոխարինում է Գոռ Թադևոսյանը, սակայն ըստ մեզ հասած տեղեկությունների Սյունիքի մարզպետի պաշտոնում հավակնում է նշանակվել Սիսիան քաղաքի «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության գրասենյակի ղեկավար, իրավաբան, ոստիկանության գնդապետ Ռազմիկ Ռաֆայելի Դանիելյանը։ Տեղեկացանք, որ Ռազմիկ Դանիելյանը հանրության որոշ շրջանակների կողմից  արդեն իսկ աջակցություն է ստանում, նաև պարզեցինք, որ նրան 2008 թ․մարտի 1-ի դեպքերից հետո աշխատանքից հեռացրել են քաղաքական հայացքների պատճառով։