Ռուսական կինոյի օրեր Կապանում և Քաջարանում
Կապանի համայնքապետարանի մշակույթի կենտրոնի փոքր դահլիճում նոյեմբերի 15-ին և 17-ին ֆիլմերի ցուցադրություն էր: Հայաստանում ռուսական կինոյի օրերի շրջանակում նախ ցուցադրվեց «Ամռան երեք օր» (ռեժիսորներ՝ Պոլինա Օլդենբուրգ, Անաստասիա Դենիսովա) ֆիլմը: Կապանցի հանդիսատեսի հյուրերն էին ֆիլմի դերասան, պրոդյուսեր Մաքսիմ Կոլոսովը և Ռուսաստանի կինեմատոգրաֆիստների միության քարտուղար  Սերգեյ Նովոժիլովը: Նախաձեռնության մասին ներկայացրեց Ռուսաստանի արտգործնախարարության՝ Կապանում բացվելիք հյուպատոսության առաջատար խմբի ղեկավար Իգոր Տիտովը: Հայ-ռուս կինեմատոգրաֆիստների առաջիկա համագործակցության մասին իրենց նկատառումները հայտնեցին Ս. Նովոժիլովը և Մ. Կոլոսովը: «Ամռան երեք օր» ֆիլմը երեք մասանոց կինոալմանախ է, ներառում է պատմություններ, որոնք տեղի են ունեցել հունիս, հուլիս, օգոստոս ամիսներին:
Նոյեմբերի 17-ին ցուցադրված ֆիլմը՝ «Զավեշտ» (ռեժիսոր՝ Անդրեյ Միշկին) մարդկային փոխհարաբերությունների մասին է, գործողությունների վայրը ռուսական գավառական քաղաքն է:
Երկու ֆիլմերը ցուցադրվեցին նաև Քաջարանի մշակույթի պալատում: