Ռուսաստանի ԱԴԾ-ն 5 լրացուցիչ հենակետ է տեղակայել Հայաստանում
Ռուսաստանի ԱԴԾ Սահմանապահ ծառայությունը Հայաստանում 5 լրացուցիչ հենակետեր է տեղակայել։ Այս մասին ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ խորհրդակցության ժամանակ հայտնել է գերատեսչության տնօրեն Ալեքսանդր Բորտնիկովը։
«Անվտանգության դաշնային ծառայությունը Հայաստանի Հանրապետությունում ԱԴԾ սահմանապահ ծառայության հիման վրա տեղակայել է 5 լրացուցիչ սահմանային ուղեկալ՝ երկուսը Հայաստանի և Նախիջևանի Հանրապետության սահմանին, ևս երկուսը՝ Հայաստանի և Իրանի սահմանին»,- ասել է նա։
Բորտնիկովի խոսքով՝ «անհրաժեշտ միջոցառումներն իրականացվել են Հայաստանի սահմանային ծառայության հետ համաձայնեցումից հետո, կապ է հաստատվել նաև ադրբեջանցի սահմանապահների հետ»։
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Լեռնային Ղարաբաղի համար մարդասիրական արձագանքման միջգերատեսչական կենտրոն ստեղծելու մասին հրամանագիր է ստորագրել։