«Ռուսաստանին և Հայաստանին կապում են բարեկամությունն և ռազմավարական գործընկերությունը». Պուտին
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ողջույնի խոսք է հղել հայ-ռուսական 7-րդ միջտարածաշրջանային համաժողովի հյուրերին: Այն հրապարակվել է Կրեմլի կայքում:
«Ռուսաստանին և Հայաստանին կապում են բարեկամության և ռազմավարական գործընկերության սերտ կապերը: Մեր պետությունների միջև ձևավորվել է բովանդակալից քաղաքական երկխոսություն տարբեր մակարդակներում, զարգանում է ակտիվ առևտրատնտեսական, գիտատեխնիկական և մարդասիրական փոխգործակցություն: Հայ-ռուսական հարաբերություններում կարևոր դեր է խաղում միջտարածաշրջանային համագործակցությունը, որի շրջանակներում իրականացվում են բազմաթիվ համատեղ նախագծեր ենթակառուցվածքների, սոցիալական, մշակութային, սպորտային և այլ ոլորտներում»,- ասվում է կայքում տեղակայված հաղորդագրության մեջ:
ՌԴ նախագահը վստահություն է հայտնել, որ համաժողովի ընթացքում կհաջողվի նոր հետաքրքիր գաղափարներ և առաջարկներ մշակել, որոնք կնպաստեն Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև գործընկերային կապերի հետագա ընդլայնմանը: