Սահմանափակումներով ծառայողների համար փորձելու ենք նոր ձևաչափ գտնել. Դավիթ Տոնոյան
«Մենք բոլոր խնդիրները հաղթահարում ենք, և, հավատացե՛ք, անում ենք առավել, քան հնարավոր է, առավել, քան պատկերացնում եք, և մենք ԶՈւ-ի մարտունակությունը պատշաճ մակարդակում ենք պահելու»,- այսօր՝ հունվարի 28-ին, ասաց պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը։ Նա պատասխանել է նաև լրագրողների այլ հարցերի:
«Մենք պետք է ամեն ինչ անենք, որ ԶՈւ-ում ծառայեն իրականում առողջները, իսկ մարտական խնդիրների կատարումը պետք է լինի և´ ծառայողների, և´ ծնողների հպարտությունը: Ովքեր ունեն սահմանափակումներ, այս տարի իրենց ծառայության համար փորձելու ենք նոր ձևաչափ գտնել»,- ասաց Դավիթ Տոնոյանը:
Պաշտպանության նախարարն անդրադարձել է նաև պարգևավճարներին՝ նշելով, որ նախորդ տարվա ընթացքում բավական մեծ ծավալի ֆինանսներ են տրամադրել պարգևավճարների համար, որոնք գոյացել են խնայողություններից: Դրանք տրամադրվել են որպես հավելավճար: Առաջին հերթին, մարտական հերթապահութան մեջ գտնվող անձնակազմին է տրամադրվել, ընդ որում՝ երկու անգամ:
Նախարարը լավ տրամադրություն է մաղթել բոլորին.
«Լավ տրամադրություն եմ մաղթում, թող զգոնությունը չկորցնեն, և հանդարտ հոգով ու անսասան հավատով բոլորս շարժվենք առաջ»,- ասաց Տոնոյանը: