ՍԴ-ն ժամը 21։00-ին կհրապարակի ընտրությունների արդյունքների վիճարկման հարցի վերաբերյալ որոշումը
Սահմանադրական դատարանը հուլիսի 17-ին ժամը 21։00-ին կհրապարակի Ազգային ժողովի արտահերթ ընտրությունների արդյունքների վիճարկման հարցի վերաբերյալ որոշումը։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին «Ֆեսյբուք»-ի իր էջում գրել է Սահմանադրական դատարանի մամուլի քարտուղար Եվա Թովմասյանը։
«Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի 2021 թվականի հունիսի 20-ի արտահերթ ընտրությունների արդյունքներն ամփոփելու մասին» թիվ 184-Ա որոշման հետ կապված վեճի վերաբերյալ» գործով որոշումը կհրապարակվի 2021 թվականի հուլիսի 17-ին, ժ.21:00-ին դռնբաց նիստում»,- գրել է Թովմասյանը։
Սահմանադրական դատարանը որոշել էր միավորել ընտրությունների արդյունքները վիճարկելու վերաբերյալ «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» դաշինքների, «Զարթոնք» և «Հայոց հայրենիք» կուսակցությունների դիմումները, քանի որ դիմումները վերաբերվում են նույն հարցին: Միավորված գործով դատաքննությունը մեկնարկել էր հուլիսի 9-ին, շարունակվել նաև շաբաթ-կիրակի օրերին: ՍԴ որոշման կայացման վերջնաժամկետը հուլիսի 17-ն է: