Սեպտեմբերի 20-ին Կապանի N3 միջնակարգ դպրոցում կազմակերպվել էր «Իմ խաղը» մրցույթ
Սեպտեմբերի 20-ին Կապանի N3 միջնակարգ դպրոցում կազմակերպվել էր «Իմ խաղը» մրցույթ: Խաղն անհատական բնույթ էր կրում, նախաձեռնողը «Русский мир» ֆոնդն էր, որը նպաստում է ռուսերենի ճանաչողությանն աշխարհի տարբեր երկրներում: Հայաստանում նախագիծը ղեկավարում է Աիդա Հարությունյանը: Խաղի հիմնական նպատակն էր` առաջացնել հետաքրքրություն ռուսաց լեզվի նկատմամբ: Խաղը ոչ թե վերաբերում է ռուսերենին, այլ, պարզապես, հարցերը տրվում էին ռուսերենով, որոնք քաղված էին գիտության տարբեր բնագավառներից: Մրցույթն անց է կացվում Հայաստանի հինգ քաղաքում` Երեւանում, Իջեւանում, Արմավիրում, Արտաշատում, Կապանում: Մեզ մոտ նախագծի իրականացմամբ զբաղվում են պատմության ուսուցչուհի Մարինա Ղազարյանը, «Ռոսսիյանե» հայ-ռուսական հասարակական կազմակերպության ղեկավար Լյուդմիլա Աղախանյանը եւ ծրագրի գլխավոր խմբագիր, «Արմադա» թիմի մարզիչ Նատալյա Մանուսաջյանը: Աշակերտները բաժանվել էին տարիքային խմբերի` փոքր (11-13) եւ մեծ (14-17): Հաղթողներ ճանաչվեցին մեծերի խմբից` Դավիթ Ալեքսանյանը, Դավիթ Աղաբեկյանը, Արամ Մանուկյանը, իսկ փոքրերի խմբից` Նելլի Առաքելյանը, Մոնիկա Աթայանը եւ Հրաչ Խաչատրյանը: