Սերժ Սարգսյանը ասուլիսով հանդես կգա․ 3-րդ նախագահը կարեւոր փաստաթղթե՞ր է հրապարակելու
Ինչպես հայտնի է, երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը հունվարի երկրորդ կեսին ասուլիս է հրավիրելու։ ArmDaily.am-ին հայտնի դարձավ, որ երրորդ նախագահը պատրաստվում է կարևոր փաստաթղթեր հրապարակել Արցախի շուրջ բանակցային գործընթացի վերաբերյալ։
Մասնավորապես, փաստաթղթերը վերաբերելու են Նիկոլ Փաշինյանի այն հայտարարությանը, թե բանակցային գործընթացում «աղետ» է գրանցվել, երբ Ղարաբաղը կորցրել է Ադրբեջանի կազմից դուրս լինելու գործնական և տեսական բոլոր հնարավորությունները։
Մենք կապվեցինք ՀՀԿ ԳՄ անդամ Էդուարդ Շարմազանովի հետ, ով մեր տեղեկությունները ոչ հերքեց, ոչ հաստատեց։ «Դա պարոն նախագահի մենաշնորհն է, որոշելիքն է՝ ինչ խոսել, ինչ ներկայացնել, կամ ներկայացնել, թե ոչ։ Պարոն նախագահը ինքը որոշել է, որ Արցախյան հիմնահարցի վերաբերյալ կխոսի, բանակցային փաթեթի մասին մանրամասներ կհաղորդի։ Կգա ժամանակը, կհետևեք և կիմանաք», ասաց Շարմազանովը։
Ինչ վերաբերում է ասուլիսի օրվան՝ Շարմազանովը ասաց, որ այն հաղորդագրությամբ կհայտարարվի։