Շնորհալի դաշնակահարուհու մենահամերգը
Ուսումնական տարվա ավարտին հաշվետու համերգներով հանդես են գալիս ոչ միայն Կապանի արվեստի պետական քոլեջի եւ երաժշտական ու արվեստի դպրոցների սաները, այլեւ առանձին ուսանողներ: Մայիսի 14-ին Կապանի արվեստի պետական քոլեջի Վահագն Ստամբոլցյանի անվան երգեհոնային դահլիճում տեղի ունեցավ քոլեջի «Դաշնամուր» մասնագիտացման երրորդ կուրսի ուսանողուհի Մերի Պետրոսյանի մենահամերգը (դասախոս՝ Մարինա Նահապետյան): Դաշնակահարուհին «Վերածնունդ» միջազգային մրցույթի դափնեկիր է, Ա.Բաբաջանյանի անվան պատանի դաշնակահարների երրորդ միջազգային մրցույթի դիպլոմակիր: Երեկոյի ընթացքում նա հնչեցրեց Բախի, Շոպենի, Մոցարտի, Ռախմանինովի, Կոմիտասի ստեղծագործությունները, իսկ համերգի ավարտին իր դասախոսի՝ Մարինա Նահապետյանի նվագակցությամբ կատարեց Ռոբերտ Շումանի դաշնամուրի լյա մինոր կոնցերտի առաջին մասը: Հանդիսատեսն արժանվույն գնահատեց դաշնակահարուհու կատարումները՝ ջերմ ծափահարություններով եւ ծաղիկներով:
Գնահատանքի խոսք ասաց արվեստի քոլեջի տնօրեն Վարդան Քոչարյանը՝ արժանին մատուցելով Մերի Պետրոսյանի դաշնամուրի առաջին դասատուներ Նոննա Հակոբյանին ու Ռենա Աթաբեկովային եւ ներկայիս դասախոս Մարինա Նահապետյանին:
- Մերին միշտ պատրաստակամ է կատարելագործելու իր երաժշտական ունակությունները, աշխատասեր է, հաճելի է նրա հետ պարապելը: Այս անգամ երկացանկում ընդգրկել էինք ստեղծագործություններ, որոնք սրտամոտ են իրեն: Հուսով եմ, որ հետագայում նա մեծ բեմահարթակներում հանդես կգա՝ չմոռանալով մեր այս հրաշալի դահլիճը, հարազատ կրթօջախն ու այն դասախոսներին, ովքեր ներդրում ունեցան իր կայացման գործում, - համերգի ավարտից հետո ասաց Մարինա Նահապետյանը: