Շնորհավորանք՝ Գրադարանավարի օրվա կապակցությամբ
Հոկտեմբերի 7-ը Հայաստանի Հանրապետությունում նշվում է իբրեւ Գրադարանավարի օր:
Մասնագիտական տոնի կապակցությամբ շնորհավորում ենք Գորիսի Գուսան Աշոտի անվան մշակույթի կենտրոնի գրադարանային բաժնի աշխատակիցներին, ցանկանում յուրաքանչյուրին քաջառողջություն եւ հաջողություններ հասարակության համար պատասխանատու այդ բնագավառում:
Տեղեկատվական աղբյուրների բազմազանության եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների աննախադեպ զարգացման մեր ժամանակներում ամենեւին էլ չի նվազում գրադարանների դերը, որի վառ վկայությունը Գորիս քաղաքի գրադարանների մերօրյա գործունեությունն է, ընթերցողների հետ սերտ կապը:
Հաճելիորեն նկատում ենք, որ առանց գրադարանային ակտիվ կյանքի հնարավոր չէ պատկերացնել Գորիսի հոգեւոր-մշակութային ընթացքը:
Եվ, օգտվելով պատեհ առիթից, շնորհակալություն ենք հայտնում Սյունիքի հոգեւոր մայրաքաղաք Գորիսի բոլոր գրադարանավարներին՝ սպասարկման բարձր կուլտուրայի, մասնագիտական վարպետության, ինչպես եւ այն ջանքերի համար, որ կարողանում են արժանավոր կերպով շարունակել Գորիսի գրադարանների՝ տարիների խորքից եկող բարի ավանդույթները:
Սիրելի գրադարանավարներ, մի մոռացեք, որ դուք կարեւոր առաքելություն եք իրականացնում Գորիսի հոգեւոր եւ մշակութային կյանքում, ինչպես եւ հայոց արժեհամակարգը անաղարտ պահելու ազգանպաստ գործում: