Գորիսի պետական քոլեջի դասախոսական եւ վարչական անձնակազմը, ինչպես եւ ուսանողները ջերմորեն շնորհավորում են Ձեզ՝ ծննդյան 46-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Վերջին 16 տարում Դուք եք գլխավորել եւ գլխավորում Սյունիքի մարզի ամենավաստակաբեռ ուսումնական հաստատությունը: Եվ դա արել եք անմնացորդ նվիրումով՝ բազմապատկելով հարյուրամյա կրթօջախի լավագույն ավանդույթները:
Մեր աչքի առաջ Դուք կարողացաք կարճ ժամանակամիջոցում վերացնել Արցախյան 1-ին պատերազմի ժամանակ կրթօջախի շենքին հասցված մեծածավալ վնասների հետքերը:
Դուք կարողացաք էականորեն հարստացնել եւ արդիականացնել քոլեջի ուսումնանյութական բազան:
Կարողացաք նոր մակարդակի բարձրացնել ուսումնական գործընթացի որակը, կարողացաք տարածաշրջանի աշխատաշուկայում ավելի պահանջված ու սպասված դարձնել հաստատության շրջանավարտներին:
Կարողացաք, հակառակ ոմանց անձնական ձգտումներին, քոլեջը հեռու պահել քաղաքական-կուսակցական գործընթացներից ու թիմային խաղերից:
Ուշագրավ է, որ սահմանապահ դարձած Գորիսում, բազմաթիվ կրթական հաստատությունների առկայության պարագայում, Գորիսի պետական քոլեջը շարունակեց մնալ հանրակրթական դպրոցների շրջանավարտների ամենանախընտրելի մասնագիտական հաստատությունը տարածաշրջանում:
Եվ դա Ձեր ու Ձեր գլխավորած կոլեկտիվի ազնիվ ջանքերի շնորհիվ:
Այդ ամենի արդյունքն է, որ Դուք այսօր պատշաճ հեղինակություն եք վայելում դասախոսների եւ ուսանողների միջավայրում, նաեւ Գորիս քաղաքում ու տարածաշրջանի բնակավայրերում:
Մի քանի ամիս է՝ քոլեջը կանգնած է լինել-չլինելու չհիմնավորված, հորինված մարտահրավերի դեմ հանդիման:
Եվ անորոշությամբ պարուրված այս իրավիճակում Դուք հաջողում եք՝ Ձեզ հատուկ պահանջկոտությամբ եւ աշխատասիրությամբ, բարձր կազմակերպվածությամբ առաջ տանել ուսումնական գործընթացը՝ ամեն ինչից վեր դասելով ուսանողի շահը:
Մենք տեսնում ենք, որ ստեղծված իրավիճակում Դուք կարեւորում եք ոչ թե Ձեր՝ վրեժխնդրության եւ քինախնդրության թիրախ դարձած անձը, այլ քոլեջի դասախոսների ճակատագիրը, հարյուրավոր ուսանողների մտահոգությունները, եւ իհարկե, Գորիսի արժանապատվությունը:
Մեր օրերում դժվար է ինչ-որ մեկին երջանիկ համարել:
Բայց, վերջին ամիսներին տեսնելով ուսանողների եւ դասախոսների՝ Ձեր հանդեպ ունեցած անվերապահ հարգանքն ու պատկառանքը, կարող ենք միանշանակ ասել՝ Դուք գնահատված եք ամենաբարձր մակարդակով, ինչը քչերին է հաջողվում:
Կրկին շնորհավորում ենք Ձեզ՝ ծննդյան օրվա կապակցությամբ եւ հաջողություններ մաղթում:
Հիշեք, բոլոր նրանք, ովքեր իրենց ողորմելի էությամբ թիրախավորել են Ձեր կարող անձնավորությունը, գնալու եւ մոռացվելու են ընդմիշտ: Իսկ 16 տարի շարունակ Ձեր հյուսած գեղեցիկ հետագիծը հիշվելու է Գորիսի կրթական համակարգում եւ տարածաշրջանում:
Հենց այդ հանգամանքն է մեզ համոզմունքի բերում, որ Ձեր հետագա գործունեությունը նույնպես պահանջված է լինելու կրթական ոլորտում:
Մենք միասին ենք ու Ձեզ հետ ենք:
Աստված պահապան հարյուրամյա մեր կրթական հաստատությանը, որը, համոզված ենք, հառնելու է նորից:
Աստված պահապան Ձեզ եւ մեր գեղեցիկ կոլեկտիվին ու հրաշալի ուսանողներին: