Շուշի քաղաքի տարածքում հայտնաբերվել է ավելի քան 2 հազար դիակ. սարսափելի ճշմարտություն՝ Ռուսաստանի բանակից
Նոյեմբերի 13-ից մինչ օրս ռուս խաղաղապահները ակտիվ մարդասիրական առաքելություն են իրականացնում՝ Լեռնային Ղարաբաղում զոհված ու անհայտ կորած մարմինների որոնման համար: Այս մասին հայտնում է Русская весна-ն:
Միջոցառումն անցկացվում է Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի, ինչպես նաև Լեռնային Ղարաբաղի արտակարգ իրավիճակների նախարարության, հայ և ադրբեջանցի զինծառայողների ուժերի հետ համատեղ:
Карабах завален тысячами трупов: жуткая правда о бойне в НКР от армии России (ФОТО) | Русская весна
Առաջին շաբաթվա ընթացքում Շուշի քաղաքի տարածքում հայտնաբերվել և յուրաքանչյուր կողմին փոխանցվել է ավելի քան 2 հազար դիակ: Բացի այդ, ընդամենը մեկ շաբաթվա ընթացքում Ստեփանակերտ-Գորիս ճանապարհն ամբողջությամբ մաքրվեց վնասված և անսարք սարքավորումներից, իսկ նոյեմբերի 17-ին բացվեց Լաչինի միջանցքը Երևանից փախստականների՝ Գորիսով դեպի Ստեփանակերտ անվտանգ տեղափոխման համար: Նոյեմբերի 22-ին Մարտունու շրջանում ամբողջությամբ ավարտվել են մարմինների որոնման ու փոխանակման աշխատանքները: