Սիսիան-Գորիս ավտոճանապարհը պատված է «մարդասպան» փոսերով. ահազանգում են քաղաքացիները /Լուսանկարներ, Տեսանյութ/
Սիսիան Գորիս ավտոճանապարհը, որը «զարդարված» է մոտ 15 սմ խորություն ունեցող փոսերով, եղանակային վատ պայմանների պատճառով իսկական գլխացավանք է դարձել վարորդների համար:
Analitik.am-ին դիմած քաղաքացիները լուսանկարներ և տեսանյութ են ուղարկել՝ ցույց տալով, թե ինչ բարդություններ են ստիպված հաղթահարել ճանապարհով անցնելիս:
Քաղաքացիներից մեկը մեզ հետ զրույցում նշեց, որ ճանապարհների վիճակը ահավոր է և ամեն հատվածում հանդիպում են մեծ փոսեր․ «Լուսանկարներում երևացող փոսերից ավելի մեծ փոսեր էլ կան, կար նաև շատ վտանգավոր մերկասառույց և ոչ մի տարբերակ չկար անվնաս տեղ հասնել։ Այդ փոսերի պատճառով երկու անգամ խուսափել ենք ավտովթարից, դա էլ երևի հմուտ վարորդի շնորհիվ։ Մինչև Սիսիան հասնելը դեռ 10 կմ կար և հերթական փոսի մեջ ընկնելով ավտոմեքենայի երկու անվադող շարքից դուրս եկավ, որը մեր մոտ եղած անվադողով փոխարինել ենք։ Սակայն 2-3 կմ անցնելուց հետո կրկին աջ կողմի անվադողը շարքից դուրս եկավ»։
Քաղաքացին հայտնեց, որ կապ են հաստատել ԱԻՆ, սակայն այնտեղից առաջարկել են գալ և նրանց տեղափոխել անվտանգ տարածք․ «Նրանք առաջարկեցին ինձ և վարորդին տեղափոխել անվտանգ տարածք մինչև լույսը բացվի՝ ավտոմեքենան տեղում թողնելու պայմանով։ Այնուհետև զանգել ենք 102, որպեսզի գոնե իրենք մոտենան մի բանով օգնեն, բայց անհույս, իրենք ասացին դիմել 911։ Փրկարարները մեզ հետ կապ հաստատեցին ժամը 20:00-ից մինչև 24:00 և այդպես անօգնական մնացել ենք ավտոմեքենայի մեջ, սառած վիճակում, մինչև մեր ծանոթները նոր անվադող բերեցին և մի կերպ տուն հասանք»։